Zmiany, które nastąpiły w ostatnim czasie na rynku IT, jak przedstawia się zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników.

Newsy

Od kilku lat rynek pracy w IT jest jednym z najszybciej rozwijających się, nie tylko w naszym kraju, lecz także na całym świecie. Nowoczesne technologie są bardzo często powszechnie wykorzystywane, a do ich obsługiwania są potrzebne coraz większe ilości specjalistów. Już teraz szacuje się, że w Polsce może brakować sto tysięcy specjalistów od informatyki, a z czasem niedobory będą coraz większe.


Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com
Co prawda większość szkół wyższych ma już w swoim programie studia związane z informatyka, ale nadal jest to mało, bo wolnych etatów będzie dużo więcej, niż uczących się młodych ludzi. A specjalistów będzie brakować nawet mimo bardzo dobrych zarobków, jakie są oferowane w IT. Nawet zupełnie niedoświadczeni programiści czy analitycy liczą na dochody rzędu kilku tysięcy złotych, a ludzie z większym doświadczeniem i praktyką mogą zarobić nawet kilka razy więcej. Oczywiście sporo będzie zależeć to od miejscowości, w której się pracuje, na najlepsze pensje liczyć mogą mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Wrocławia.

Zapraszamy na kolejne informacje z serwisu, jeśli te, które zamieściliśmy tutaj, przypadły Ci do gustu. W kolejnym artykule przygotowaliśmy dla Ciebie dużo szczegółów.Obecnie informatyka (pod tym linkiem) jest tak rozbudowaną dziedziną, że różnych specjalizacji będzie w niej przynajmniej kilkadziesiąt, a cały czas rodzą się kolejne. Jeszcze do niedawna programiści byli programistami, współcześnie różnych środowisk i języków programowania jest tak dużo, że w zasadzie nie będzie możliwe, żeby się wszystkich nauczyć. Czyli programista java poznań rzadko kiedy będzie umiał kodować w technologiach internetowych, czy na przykład w środowiskach windows. Ludzi zajmujący się obsługą języka SQL również nazywa się potocznie programistami, mimo że będą się oni zajmować bazami danych. Zobacz więcej propozycji: zobacz więcej.


Karta microSD
Author: masatsu
Source: http://www.flickr.com
Coraz większą rolę na współczesnym informatycznym rynku odgrywają analitycy i konsultanci. Analitycy przekładają wymagania biznesowe na informatyczny model, który może być następnie zaprojektowany, napisany i wdrożony. A za wdrożenia z kolei odpowiedzialni są konsultanci, jakich podstawowym zadaniem jest skonfigurowanie danego oprogramowania i jego dopasowanie do oczekiwań klientów, którzy zdecydowali się je zakupić.