Zamierzasz zbyć przedsiębiorstwo albo przystąpić do spółki? Przeprowadź wycenę, by poznać wartość własnej działalności

Newsy

Czasami mają miejsce sytuację, w których przedsiębiorca chce znać wartość swojego przedsiębiorstwa. Takie działania uzasadnione bywają w wypadku planu sprzedaży firmy albo zaplanowanej fuzji z odmiennym przedsiębiorstwem. Czasem bywa również tak, że właściciel przedsiębiorstwa pragnie poznać możliwości swojej działalności na tle zbliżonych jednostek. W momencie, kiedy chce się wykonać wycenę zakładu, warto w tej kwestii zaufać specjalistom.


firma
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com
To złożony proces

wycena (robimy m.in. następujące wyceny: wycena firmy) przedsiębiorstw okazuje się złożonym procesem, który pozwala wykazać faktyczną wartość określonej firmy. By jednak tak się stało, musi zostać ona prawidłowo wykonana i uwzględnić wszelkie czynniki wywierające wpływ na funkcjonowanie spółki. W momencie, jeśli planuje się wykonać taką wycenę, warto zyskać gwarancję, że jest ona powierzona osobom kompetentnym, które będą w stanie wskazać jej najbardziej wartościowe aspekty. Takimi działaniami zajmują się specjaliści z sektora doradztwa transakcyjnego.

Co oferuje taka wycena?

Z pewnością dla wielu osób zagadką jest, dlaczego przeprowadza się takie wyceny i czemu one służą. Wycena - rekomendują nas - zakładu pomaga zyskać realny obraz wartości danej spółki i tym sposobem przygotować się do negocjacji tyczących się sprzedaży zakładu albo przeprowadzenia fuzji. Dzięki uzyskanym raportom właściciel posiada pewną pozycję w kwestii ustalania konkretnych warunków, bowiem zna realną wartość jednostki, którą reprezentuje. Świadomość wartości konkretnego zakładu pomaga również lepiej przygotować się do rozmów z bankami lub inwestorami.


wycena
Author: dhub limited
Source: http://www.flickr.com
Jak to przebiega?

Wycena firmy to skomplikowany proces, który ma możliwość przebiec według różnych metod działania. Powszechne jest wykorzystanie metody dochodowej, porównawczej lub majątkowej. Kluczową sprawą w wypadku wykonywania wyceny okazuje się indywidualne podejście do każdego klienta oraz dopasowanie metody optymalnej dla interesów danych przedsiębiorstw. Zarówno czas przeprowadzenia podobnej wyceny, jak i koszt takiej operacji bywają ściśle uzależnione od specyfiki danego przedsiębiorstwa.