Zakupy przez internet - koszt przesyłek kurierskich przyciągają przyszłych klientów

Newsy

Zakupy przez internet cieszą się aktualnie dużym powodzeniem. W internecie zamawiamy artykuły różnego rodzaju: zaczynając od produktów spożywczych, po artykuły chemiczne, czy sprzęt. Takie zakupy są łatwe, ekspresowe i przyjemne. Niektórzy mają jednakże obawy przed ich robieniem i przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka.


W szczególności boimy się, że
obsługa kurierska
Author: Jnzl's Public Domain Photos
Source: http://www.flickr.com
towar, który otrzymamy nie będzie zgodny z tym, jaki zamawiamy i który znajduje się na stronie konkretnej firmy. Następną kwestią może być obawa przed tym, że za towar (oferta) zapłacimy, a ostatecznie nie otrzymamy go. Boimy się również bardzo często formy dostarczenia produktów i tego, że mogą one zostać uszkodzone w czasie transportu. Rzecz jasna, wszelkie tego rodzaju obawy firmy sprzedające przez internet starają się rozwiewać, niemniej same również nie mają większego wpływu na cały przebieg procesu, szczególnie, jeżeli chodzi o etap dostarczenia przesyłki.
paczka kurierska
Author: Carl Malamud
Source: http://www.flickr.com

Przesyłki jeśli chodzi o zakupy online, dostarczane są z reguły przez kuriera, chociaż w rzeczywistości wiele firm stosuje rozmaite możliwości dostarczenia towaru. Równie popularny jest chociażby odbiór bezpośrednio w firmie lub w popularnych coraz bardziej paczkomatach.


Niemniej, zdaje się, że to właśnie wysyłki kurierskie przodują w tym zakresie. Dzieje się tak między innymi z tego powodu, że kurierzy mogą dostarczać towar niemal do każdego miejsca docelowego, natomiast paczkomaty nie wszędzie są dostępne. Na dodatek ceny przesyłek kurierskich nie są też wygórowane (zobacz sam: ). Najtańsze przesyłki kurierskie kosztują grosze, dzięki czemu zakupy realizowane online rzeczywiście się opłacają (źródło: ). Jednakże nie ma wątpliwości, że zdarzają się najróżniejsze przypadki, gdy to przesyłka gdzieś po drodze zaginie lub z kolei towar przesłany będzie uszkodzony. Stąd też warto korzystać z usług firm kurierskich, które mają bardzo dobrze opracowany system reklamacyjny: a więc szybki i sprawny. Nie może być tak, że klient, jaki zgłasza jakiegoś typu usterkę musi wiele czekać na realizację zamówienia lub na rozpatrzenie jego sprawy, a już bez wątpienia niedopuszczalne jest nie zajęcie się w ogóle daną sprawą, a takie przypadki niestety również mają miejsce i to właśnie one zniechęcają osoby niezdecydowane do inicjowania zakupów online. Z drugiej strony należy wyraźnie podkreślić, że w większości przypadków są to sytuacje incydentalne.