Wykorzystanie farbki do celów edukacyjnych i terapeutycznych

Newsy

Farbki do malowania palcami to farbki wodne o spoistości galaretowatej, nieszkodliwe i proste do zmycia. Farby te nadają się do malowania na lekkim, ale mocnym papierze i na brystolu.Przeznaczenie farb do celów wychowawczych i terapeutycznych wykorzystywano dawno temu.
http://ideamo.pl/). Polecane dla maluchów w wieku od 3 do 6 lat. Kluczową cechą wdrożenia farbek jest to, że daje ona dziecku duże możliwości wyrażenia się przy najmniejszych wymaganiach dotyczących umiejętności i sprawności technicznych. Jest jedną z najlepszych strategii wywoływania swobodnej ekspresyjności kreatywnej. Metoda malowania wszystkimi palcami przy pomocy farby do malowania palcami - - może być traktowana jako część planu wychowawczego dla dzieci, wstęp do twórczości plastycznej. Trudno wyobrazić sobie dziecko, które mogłoby odmówić sobie owej zabawy jak malowanie palcami. Jest to jeden z detali zupełnej integracji sensualnej u malucha. Istotą działania malucha jest jego biegłość przeżywania świata za pomocą wszystkich zmysłów. Malowanie palcami daje mu taką sposobność, a przy tym jest ogromną zabawą.
[IMG=1501/54b5397fdda3f___flickr_15642386993.jpg">przejdź do www
Author: Latia Boykin
Source: http://www.flickr.com
Przed przystąpieniem do zabawy z zastosowaniem farby do malowania palcami, wypada w właściwy sposób przygotować przestrzeń pracy dla malucha. Obszerny arkusz szarego papieru trzeba rozłożyć na stole zgodnie z koncepcją malucha, jednakże tak, by nie zakrywał całego blatu. Istotne, aby stół nie stał przy ścianie, dzięki czemu dziecko będzie miało do niego dostęp z każdej możliwej strony. Równie istotny jest również rozwiązanie ulokowania farb. Każde zabarwienia muszą zostać ułożone w osobnych miseczkach, do których pomieści się cała rączka malucha. Wykorzystując farby do malowania palcami, kształtujemy pociechy manualnie, ich wyobraźnię, oraz oswobadzamy ich emocje.