Workflow faktur - co oznacza to pojęcie? - Zobacz jak najefektywniej zarządzać dokumentami w firmie.

Newsy

Elektroniczny obieg dokumentów to termin z którym mamy kontakt w obecnych czasach coraz częściej. Jest to nowe narzędzie na rynku systemów informatycznych, na którego stosowanie decyduje się coraz więcej firm oraz instytucji. Usprawnia rejestrację dokumentów, które wcześniej miały postać tradycyjną – papierową, oraz tworzenie dokumentów elektronicznych w systemie, a w kolejności ich dalsze przesyłanie pomiędzy pracownikami.


faktura elektroniczna
Author: VLCineaste
Source: http://www.flickr.com
Na czym polega przewaga kompleksowego systemu informatycznego Workflow faktur nad modelem powszechnie stosowanym? Najważniejsze plusy to:
* gospodarowanie czasem i finansami,
* komputeryzacja przebiegu wystawiania faktur,
* e-faktury są proste w archiwizacji,
* pewność dostarczenia dokumentu w odpowiednim czasie,
* sposobność dowolnego modyfikowania opisu i zatwierdzenia faktur,
* automatyczne przesyłanie informacji wraz z potwierdzeniem dostarczenia.

Dzięki właściwie opracowanemu i wdrożonemu systemowi potrafimy stanowczo ograniczyć model tradycyjny oparty na metodzie „z rąk do rąk”. Zależy to tylko od samej decyzji organizacji oraz jej kultury organizacyjnej.


e-faktura
Author: lab604
Source: http://www.flickr.com
Komputeryzacja dzisiejszych firm i instytucji jest już faktem. W dzisiejszych czasach przesłanie nawet dużego pakietu informacji na przysłowiowy „drugi koniec świata” zajmuje raptem kilka sekund. Już dawno dało się zaobserwować, iż tradycyjne przesyłanie papierowych dokumentów pochłania czas i koszty, a jednocześnie narażone na wiele utrudnień w drodze od nadawcy do adresata. Elektroniczny obieg dokumentów dzięki efematic.pldzięki to system, po którego zastosowaniu nie pamiętamy o podobnych problemach. Trudno jest mimo wszystko wdrożyć taki system w bardzo zbiurokratyzowanych strukturach gdzie pracownicy przyzwyczajeni są do tradycyjnego obiegu dokumentów. O ile sam program jest prosty w opanowaniu, o tyle przekonanie pracowników do nowego podejścia do dokumentów i ich obiegu może być problemem. Ale jak utrzymują eksperci oraz użytkownicy owych rozwiązań – warto jest je wprowadzić mimo pewnych trudności, albowiem korzyści dla firmy czy instytucji są zdecydowanie duże.