W jaki sposób wycenić nieruchomość, by na tym zarobić? Czy jest na to swego rodzaju sposób? Jak to zrobić?

Newsy

Niektórym może się wydawać łatwe, aby sprzedać nieruchomość, lecz w rzeczywistości wcale nie jest to takie proste do zrealizowania. Pierwszym oraz najbardziej istotnym krokiem jest odpowiednia wycena.
Najpierw trzeba ocenić sytuację na rynku nieruchomości, gdyż to on dyktuje nam określone trendy, o których należy pamiętać oraz jakie trzeba wziąć pod uwagę. Na początek warto sprawdzić, za jakie kwoty ludzie kupują nieruchomości podobne do naszej, ale także za jaką kwotę obecnie takie mieszkania faktycznie się sprzedają. Najczęściej jest bowiem w ten sposób, iż cena z ogłoszenia różni się od tej, za którą dom został rzeczywiście sprzedany.
nieruchomość na sprzedaż
Author: Mark Moz
Source: http://www.flickr.com


Sprawdzić należy też otoczenie nieruchomości. Najważniejsze, żeby zobaczyć, jakie plusy posiada otoczenie, w którym znajduje się nieruchomość (zobacz pożyczka pod zastaw domu bez bik). Mowa tutaj przykładowo o takich miejscowych sklepikach, aptekach czy przystankach autobusowych, dzięki którym prościej dostać się w każde miejsce. Istotne są również inne kwestie, jak miejsce parkingowe, czy osiedle jest bezpieczne, właściwie oświetlone w nocy czy sąsiedzi są mili. W następnym kroku powinniśmy oszacować nasz wkład w nieruchomość, czyli dobrze byłoby zrobić listę wszystkich naszych działań oraz rzeczy, jakie wykonaliśmy, aby zwiększyć wartość nieruchomości. Istotne są tutaj rzecz jasna różnego rodzaju remonty, do ich kosztu doliczyć należy robociznę, czas i nerwy, jakie straciliśmy, jak przywracaliśmy do stanu, w jakim teraz się znajduje.
Kolejna rzecz, przygotujmy nieruchomość na sprzedaż. To oznacza rzec jasna, żeby dokładnie ją posprzątać, zasłonić brzydkie mankamenty i wykonać potrzebne drobne prac naprawcze. Niektóre takie zadania naprawdę nie wymagają wielkich nakładów środków, nie wymagają też zbyt dużej ilości sił, zaś mieszkanie w dużym stopniu zyska na wartości. Należy również zatroszczyć się, aby w mieszkaniu przyjemnie pachniało. Ostatni punkt jest najważniejszy, to znaczy należy przygotować najlepszą ofertę. Jednakże, trudno jest przebić się ze swoją propozycją, bo konkurencja na rynku jest spora, warto więc skorzystać z wiedzy fachowców. Do tego, by dobrze przeprowadzić procedurę wyceny również dobrze skorzystać z porad oraz doświadczenia fachowców - wyceny nieruchomości, przykładowo wycena nieruchomości w Warszawie.