W jaki sposób stworzyć solidną witrynę www?

Newsy

strona internetowa
Source: http://www.sxc.hu/
Jednym z najpopularniejszych narzędzi przydatnych do odkrycia opinii klientów jest ankieta. Jest ona znanym od wielu lat narzędziem, które polega na tym że badany dostaje do uzupełnienia kwestionariusz z pytaniami półotwartymi, otwartymi lub zamkniętymi. Rozróżniamy wiele rodzajów ankiet np. telefoniczne, pocztowe, czy ankiety on-line .

kod strony internetowej
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Strona jest firmową wizytówką, toteż powinna prezentować się dla ewentualnego użytkownika możliwie jak najbardziej interesująco. Jakim sposobem jednakże ocenić, czy jest przejrzysta, zawiera wszystkie potrzebne informacje, podane poza tym w przystępny sposób?
strona internetowa
Source: http://www.sxc.hu/
Witryna godna szacunku powinna cechować się tą zawartością, która istotnie jest w stanie wielce zainteresować. Zatem jeśli otworzymy wortal o rozwodach małżeńskich, zapewne zdołamy zaciekawić tych małżonków, którzy poważnie biorą w rachubę rozwód. Jeżeli informacje w serwisie będą OK, nie będą zwykłym spamem, zapewne nie będzie najmniejszego problemu z uzyskaniem porządnego ruchu.

Jednak w żadnym razie weryfikacja stron www nie zależy wyłącznie od tego jaką może zaoferować internautom zawartość. Ludzie pragną wartościowego źródła informacji, fakt, ale pragną również fajnej oprawy graficznej. W czasach coraz powszechniejszego dostępu do sieci coraz większą popularność zyskują instrumenty, które umożliwiają zbieranie informacji online. Takie podejście do tematu niesie za sobą mnóstwo korzyści niedostępnych w tradycyjnych metodach badania opinii.

Faktycznie interesującym rozwiązaniem jest ocena stron internetowych w ankietach online. Wypełnienie takiej ankiety zabiera użytkownikowi parę minut i można ją bez problemu opublikować bezpośrednio na stronie, co ułatwia do niej dostęp. Wykonanie ankiety nie powinno być problematyczne. Warto zadbać głównie o to, aby ilość zadawanych pytań nie była zbyt duża, ponieważ wtedy prawdopodobieństwo, że odwiedzający stronę będą chcieli zdecydować się na wypełnienie ankiety jest dużo mniejsze.

Pytania muszą być jasno sformułowane, a odpowiedzi podane w postaci punktów, co dla uzupełniającego jest uproszczeniem. Dużo wygodniejszym i bardziej rzeczowym sposobem rozpoznania nastrojów pracobiorców są bezimienne badania ankietowe. Badania zadowolenia pracowników wykonują profesjonalne firmy, pokrewne do tych, które zajmują się sondażami politycznymi.