W jaki sposób są zbudowane aktualnie używane panele LED, jakie są zalety ich zastosowania w reklamie na zewnątrz

Newsy

Współczesna reklama bardzo często sięga po nowoczesne technologie. Fenomenem jest tu internet, gdzie zaczęła się przenosić coraz większy fragment reklamowego tortu, a kampanie zaczynają budżetami przekraczać to, co było do tej pory znane z telewizji i radia.


Także tradycyjne środki reklamy doczekują się swoich odpowiedników w nowym wydaniu, przykładowo ostatnio bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się panele led. W wielu przypadkach zastępują one tradycyjne tablice, na których naklejano na pewien czas reklamy. Panele - (zobacz https://twoje-fototapety.pl/panele-szklane/50401-Do-biura.html) będą dawać w tej dziedzinie całkowicie nowe możliwości, bo za pomocą systemu sterowania wyświetlaniem obrazu umożliwiają emitowanie wielu kampanii równolegle.

Wystarczy jedynie zaprogramować co i kiedy ma być emitowane i elektronika sterująca wszystko załatwi. Dużą zaletą tego typu paneli jest także ich widoczność, dzięki wydajnym diodom są one znacznie bardziej widoczne, niż zwykłe tablice, nie przestraszą ich nawet bardziej trudne warunki, takie jak deszcze, mgły czy ciemność.

ekran LED
Author: Paul Hudson
Source: http://www.flickr.com
Panele led wykorzystują tak popularne obecnie światło diodowe, które święci także swoje triumfy w przemyśle oświetleniowym. Mają one modułową budowę, dzięki czemu bez żadnych problemów można je łączyć w większe zestawy. Często wykorzystuje się je na przykład w czasie różnych imprez plenerowych, gdzie na ten właśnie czas montowane są wielkie ekrany, które się po zakończeniu rozkłada i transportuje w następne miejsce.


Każdy modułów jest złożony z pewnej ilości pikseli, oddalonych od siebie o kilkadziesiąt milimetrów. Za to każdy piksel składa się z trzech oddzielnych diod, o barwie czerwonej, zielonej i niebieskiej. Sterując jasnością świecenia każdej diody można otrzymać ostateczny kolor, który będzie widział odbiorca. Dzięki takim możliwościom na panelach da się wyświetlać kolorowe, dynamiczne obrazy, jakie dodatkowo są wyjątkowo ostre i wyraźne. Panele LED cechują się dużą wytrzymałością na warunki atmosferyczne, mogą pracować bez względu na pogodę, więc reklamowe firmy bardzo chętnie korzystają z ich możliwości.