W jaki sposób informacje o klientach gromadzą niewielkie przedsiębiorstwa, a jak z takim samym zadaniem radzą sobie wielkie koncerny

Newsy

Gdy nabywamy w sklepie jakiś towar, to zdarza się, że czasami do naszych rąk trafia także formularz, w którym mamy wpisać prywatne dane. W taki sposób instytucje gromadzą informacje o swoich klientach i ich upodobaniach zakupowych.
Potem zgromadzone dane zostaną użyte w celach marketingowych. Ta, coraz bardziej powszechna praktyka, doczekała się już odrębnej nazwy - marketing baz danych staje się pojęciem znanym zarówno studentom, jak i menedżerom.

Dzięki internetowi możliwa jest bardzo szybka oraz sprawna komunikacja. Nie bywają potrzebne koperty czy znaczki, co w znacznym stopniu upraszcza kontakty z klientem. Wystarczy jedynie opracować treść maila, a później rozesłać propozycję. Jednakże trzeba pamiętać o tym, aby trafiła ona do odpowiednich odbiorców, czyli tych, którzy w rzeczywistości będą zainteresowani konkretnym produktem albo usługą. Trudno, żeby samotna kobieta po sześćdziesiątce zapragnęła nabyć tonik do cery trądzikowej.

zapakowywanie wszelkich przesyłek
Author: labormikro
Source: http://www.flickr.com
Niewielkie firmy prowadzą bazy w dość prymitywny sposób - dla przykładu, w Accessie powstaje dokument, który gromadzi podstawowe informacje o klientach, a także ich numery telefonów.

Sprawdź to, co jest opublikowane . Dotyczy on pokrewnej kwestii co ta opisywana w tym artykule, więc na pewno niezwykle Cię zainteresuje!

Przy okazji asystentki bywają napominane, żeby obok imienia czy nazwiska umieszczać także niezwykle osobiste dane, uzyskane w czasie telefonicznych rozmów. I jeżeli dowiedzą się, że klientka przed paroma tygodniami urodziła dziecko, to następną rozmowę mogą zacząć od pytania, jak rośnie córka - takie zachowania bywają bardzo pozytywnie odbierane. Kompletnie inaczej taki temat trzeba byłoby przedstawić biorąc pod uwagę duże korporacje. Tutaj wymienione wyżej bazy muszą być bez przerwy porządkowane - standaryzacja danych bywa niezwykle potrzebna, gdyż w przeciwnym razie korzystanie z baz nie ma jakiegokolwiek sensu. Jeżeli np. wpisy będą się duplikować, to do jednego odbiorcy dotrą dwie przesyłki, co w przypadku tradycyjnej korespondencji będzie wielką rozrzutnością firmowych środków finansowych.
Regularna Standaryzacja danych bywa zatem obowiązkowa dla tych przedsiębiorstw, które parę lat w ogóle nie aktualizowały bądź nie porządkowały wiadomości o swoich klientach. Te zadania można oczywiście poruczyć pracownikom etatowym, ale wydaje się, że takie rozwiązanie raczej się nie sprawdzi. Z tak postawionym zadaniem poradzą sobie bardzo dobrze jedynie panie zatrudnione w firmach, które tworzą różnego rodzaju bazy danych. Poza tym można również skorzystać z pozostałych usług, takich jak dla przykładu archiwizacja danych bądź ich segmentacja - kliknij tutaj. Tak czy owak, podjęcie konkretnych czynności bywa o tyle ważne, że w przyszłości przyczyni się do pewnego wzrostu dochodów.