Szukanie pracy – najistotniejsze musi być to, że robimy to co kochamy

Newsy

Z pewnością niejednemu znane jest powiedzenie: „rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia w życiu”. Jest to rzecz jasna mądre i zachęcające sformułowanie, niemniej jak to zazwyczaj bywa: łatwiej powiedzieć, gorzej zrobić. Przeważnie bowiem jest tak, że wybieramy taką pracę, jaka jest na rynku dostępna i nie zawsze pałamy w związku z tym entuzjazmem. Jest to oczywiście błąd.

praca biurowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli szukamy zajęcia i analizujemy oferty pracy Koszalin , czy w innym mieście, pomyślmy dokładnie, czy te na które aplikujemy zapewnią nam satysfakcję. I chodzi tutaj nie tylko o możliwości finansowe, które w tym zakresie możemy uzyskać. Satysfakcja powinna być też związana z charakterem pracy – z tym co będziemy na co dzień robić i czy będziemy się z tym dobrze czuć. To jest najważniejsze. Jeżeli składamy cv wyłącznie z tego względu, że nie ma innej pracy w naszej miejscowości albo tylko z tego powodu, że dana praca Poznań, czy praca Nysa (przykładowo: oferty na jest w miarę dobrze płatna, narażamy się na to, że w dość krótkim czasie zaczniemy się z powodu pracy stresować, nudzić, czy po prostu zniechęcać, co oczywiście nie służy nikomu: ani nam, ani pracodawcy, ani jak najbardziej klientom firmy. Oczywiście, nonszalancją byłoby uważać, że należy za każdym razem przebierać w ofertach pracy. Nie zawsze bowiem łatwo jest zmienić posadę, w szczególności, gdy barierę stanowią względy związane z brakiem w edukacji lub związane z umiejscowieniem firmy. Jednak należy podchodzić do szukania pracy holistycznie. Jeśli mamy kłopoty z jej znalezieniem, może powinniśmy szczegółowo przeanalizować swoje umiejętności, osobowość i nasze oczekiwania?praca weterynarza
Author: Lubasja de Rycke
Source: http://www.flickr.com
Przy czym nie chodzi o przemyślenie sprawy w ciągu kilku godzin, tylko o rzetelne podejście do tematu: rozmowy z doradcami zawodowymi, psychologami pracy bądź innymi ekspertami, którzy pomogą nam odkryć nas samych. Podstawą powinno być to, że robimy to, co lubimy. Częściej zdarza się natomiast odwrotnie, co niestety nie stanowi większego wzorca do naśladowania i może tylko zniechęcić. Nie bójmy się ryzykować, nie bójmy się inwestować w nowe szkolenia, w nabywanie nowych umiejętności, nawet jeżeli tyczą się one zapomnianych dziecięcych fantazji. Czasem warto przemyśleć także zmianę, lokalizacji może praca koszalin (przykłady:polecamy okazać się dla nas tą idealną. Może wręcz właśnie na nich warto się skoncentrować, gdyż w praktyce mogą zagwarantować nam sukces.