Rewelacyjne warunki rozwoju z prince2 oraz cobit5

Newsy

Mocne wejście Twojej firmy
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Ten tekst głównie dedykuję dla tych ludzi, którzy pragną zwiększyć własne kwalifikacje pracownicze. Przecież PRL już dawno za nami, a więc jeżeli nie jesteśmy takimi osobami, które nie poszukują szans, większych zarobków, etc., bez dwóch zdań powinniśmy o to zadbać! Przykładowo doskonałym wyjściem jest udanie się na szkolenie prince2. Sądzę, że takowe szkolenie dużo daje. I choć mówimy tutaj o niemałym wydatku, to i tak PRINCE2 to szkolenie, które warto odbyć.

A w szczególności, że w zasadzie nie mówimy w tym momencie o typowym szkoleniu... Znana w coraz większych kręgach technika zarządzania projektami prince2, która jest w głównej mierze oparta na produktach, charakteryzuje się znaczną skutecznością realizacji. W pełni bezpieczna oraz efektywna, jak również znakomita w swej prostocie technika prince pozwala na zastosowanie jej do zarządzania oraz nadzorowania różnego rodzaju projektów. Ich wielkość oraz znaczenie nie jest ważne, gdyż z różnicowanie tej metodyki umożliwia pełne dostosowanie się do ówczesnych potrzeb oraz możliwości.

W Prince 2 (zapisy ma stronie www.positivepro.eu) występuję trzy rodzaje zasobów są to: materiały, ludzie - czyli wykonawcy jak również pieniądze. Pierwotnie metodologia ta była stosowana w projektach informatycznych. Okazało się jednak, że metodologia ta może być równie dobra w realizacji projektów całkowicie innych branż. Można ją swobodnie dostosowywać do indywidualnych warunków każdego projektu.

Prince 2 definiuje parę postaci efektywności, którymi trzeba odpowiednio rozporządzać. Są to: Korzyści, Koszty, Ryzyko, Czas i Zakres.
Praca przy komputerze
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Zasoby naturalne to wszelkie czynniki materialne (sprzęt), finansowe (pieniądze) i ludzkie - kadra fachowców. Zajmiemy się jednak systemem działania, który niedograny jest przyczyną wielu niepowodzeń projektów na starcie.

Prince2 to nie konkretny środek gwarantujący impuls od samego startu jego wykorzystania - prince2. To szereg dłuższych procesów, składających się z mniejszych podprocesów, mających dowieźć do końca zamierzony efekt: strategiczne zarządzanie, inicjowanie, sterowanie. Jeżeli chodzi o standard taki jak standard cobit5, nazwa pochodzi z jezyka angielskiego i jest skrótem słów: control objectives for information and related technology. Metoda ta opracowana została przez ISACA i IT Governance Institute, by mogła posłużyć jako zbiór najciekawszych praktyk w zakresie IT Governance.
Praca przy komputerze
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Dzięki perfekcyjnym założeniom i perfekcyjnego ich realizowania praktyki te mogą być zastosowane szczególnie przez specjalistów, takich jak audytorzy systemów informatycznych w swojej pracy.

Prince 2 to metodyka elastyczna i precyzyjna. Na każdym kroku bowiem wymaga upewnienia się, czy przyjęte rozwiązania i schematy właściwie spełniają swoja rolę oraz, czy nie trzeba by ich zmodyfikować lub zmienić. Świadczy to o właściwościach adaptacyjnych metody do zmiennych warunków w czasie.