Rekomendacja specjalistów fotografii

Newsy

Zdjęcia reklamowe
Author: Rod Waddington
Source: http://www.flickr.com
Ta czynność jest zazwyczaj powierzana grafikowi komputerowemu. Ponieważ same umiejętności informatyczne nie w każdym przypadku okazują się dostateczne, to nad urzeczywistnieniem projektu musi czuwać człowiek, który zna rozważaną dyscyplinę od kuchni. Powszechnie wiadomo, że zdjecia lepiej oddziaływają na ludzką psychikę niż napisy. Zresztą w teraźniejszym stuleciu panowie bywają tak pochłonięci obowiązkami, że wiele szczegółów umyka ich uwadze.

W tej sytuacji o wiele łatwiej zapamiętać fotografię ekskluzywnego pojazdu niż kilka linijek mieszczących się niżej bądź powyżej. Psychologia reklamy obnażyła przed branżą PR dużo tajemnic, które obecnie są powszechnie wykorzystywane przy tworzeniu spotów telewizyjnych. Bazowanie na wiedzy zdobytej przez antenatów oraz uzupełnianie jej lekturą branżowych czasopism bywa najlepszym sposobem na uatrakcyjnienie oraz uskutecznienie przekazu reklamowego. Bardzo dobrze tę myśl definiują zdjęcia zwane packshot.

Aby przekaz reklamowy był skuteczny, to musi on już na etapie projektowania spełniać reguły, które zostały sformułowane w podręcznikach do public relations. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć, że fotografie packshot muszą tak przedstawiać konkretny produkt, żeby możliwi jego nabywcy mogli skoncentrować swoją uwagę jedynie na reklamowanym towarze. Jeśli tło będzie zawierało zbyt dużą liczbę drobiazgów, to sam przekaz może okazać się nieskuteczny. Fotografie lub rysunki właściwie od początku towarzyszą reklamom.

Jednak z czasem przeszyły one metamorfozę, co po części bywa związane z rozwojem inżynierii. Obecna często wykorzystywana bywa technologia 3D i to nie tylko w przypadku tworzenia filmów płaszcza i szpady. Na przykład w przypadku fotografii typu packshot graficy mogą budować przestrzenny, a jednocześnie ruchomy obraz z pojedynczych elementów i w ten sposób uzyskują złudzenie przestrzeni. Jak uzasadniają marketingowcy taka współczesna forma reklamy jest o dużo efektywniejsza niż ta tradycyjna.

A poza tym przy późniejszych konwersacjach z nabywcom o dużo prościej jest znaleźć wspólny język, bo obydwie strony są w stanie posługiwać się fachową terminologią. Obecnie dyrektorzy właściwie nie decydują się na samodzielne wykonanie zdjęć umieszczanych dla przykładu na witrynach internetowych. Wolą wpisać w internet frazę np. zdjęcia reklamowe Wrocław.