Projektujemy sklep online – jakich błędów unikać?

Newsy

Dziś przeważająca większość handlu funkcjonuje w internecie. Żeby mieć szansę na współczesnym rynku, trzeba posiadać sklep internetowy, którego oferta przyciągnie potencjalnych klientów. Niemało osób popełnia jednak podstawowe błędy przy tworzeniu sklepu online, niwecząc tym samym swoje szanse na sukces.


Tworząc sklepsklep (Sprawdź Tutaj) online, trzeba przestrzegać dwóch podstawowych zasad: każdy sklep musi mieć określoną branżę oraz grupę docelową i musi być łatwy w obsłudze dla użytkowników. Co to znaczy? Projekt sklepu internetowego musi uwzględniać, do kogo oferta ma dotrzeć. Całkowicie inny wygląd oraz odmienny charakter tekstów będą mieć sklepy: z ubraniami dla nastolatków, z z meblami i dekoracjami do domu, z akcesoriami dla zwierząt.
Internet
Author: Serge Kij
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast chodzi o to, co zrobić, aby sklep - (e.leclerc Kielce) był przyjazny dla klientów, to należyzwrócić uwagę na praktyczny aspekt samej witryny, łatwość w dostępie do konkretnych informacji i przejrzystość sklepu online.

Właściwie przygotowany projekt sklepu internetowego na pewno pomoże otrzymać praktyczność strony. Jak to zrobić? . Menu musi być zrozumiałe, zakładki muszą być trafnie nazwane, tak, żeby nie budziły wątpliwości, do jakiego działu sklepu odsyłają. Istotne jest, żeby klient, robiący zakupy w naszym sklepie, nie czuł się niedoinformowany z powodu niedoboru informacji, lecz nie może też czuć się osaczony nadmiarem tekstu i grafiki. Najczęściej powtarzane błędy to brak cen przy ofertach oraz rezygnacja z wyszukiwarki wewnętrznej, która umożliwiłaby kategoryzowanie towarów na przykład według ceny, albo typu.


Internauci, robiący zakupy w sklepach internetowych, bardzo nie lubią również namolnych okienek z reklamami i powiadomieniami oraz źle sformatowanych tekstów – jednolite teksty, bez podziału na akapity, naprawdę źle się czyta. Najlepiej odbierane przez klientów są te sklepy, które oprócz towarów, udostępniają również bezpłatny dostęp do informacji branżowych, np. sklep z odzieżą narciarską może utworzyć w swojej witrynie podstronę ze wskazówkami, dotyczącymi tego, jak należy wybierać spodnie, czy gogle. Tego typu posunięcia to nie tylko szansa na wzrost zainteresowania witryną, lecz także metoda na jej lepsze wypozycjonowanie. My wiemy, jak zrobić dobry sklep - ciekawe promocje.