Pracownik- doskonała inwestycja

Newsy

Wszyscy przedsiębiorcy są zobowiązani w szczególności dbać o swoich pracowników. Jest to transakcja wiązana. Radosny pracownik jest dużo bardziej wydajny, nie marudzi na swojego szefa i nie marnotrawi godzin pracy, krążąc po sieci. Na dodatek, człowiek, który jest doceniony, jest dla innych przykładem i odczuwa apetyt na więcej, a więc robi z podwójną siłą, by wywalczyć kolejny awans.


Praca, biznesmen
Author: www.s-lab.pl
Source: www.s-lab.pl
Z przykrością trzeba stwierdzić, że mnóstwo kierowników praktykuje całkiem odwrotną zasadę, zatem i efekty są odwrotne. Jeśli nasz pracownik jest zasypywany przez nas obowiązkami, nie doceniany i w dodatku dostaje kiepską pensję, nie dziwmy się, że obgaduje nas w towarzystwie i nie przykłada się do swojej pracy. Nic dziwnego, że nie czuje więzów z firmą, w której spędza 8 godzin dziennie i zupełnie nie zależy mu na jej rozwoju.

Aby zdopingować nasz zespół do samorozwoju, powinniśmy zainwestować profesjonalne szkolenia coaching. Dobry trener personalny umie przekonać nawet największego lenia. Na tego typu zajęciach nasi pracownicy w pierwszej nauczą się pracy w zespole. Zyskają pewność siebie i otworzą się na innych ludzi. Podniosą swoje umiejętności w kontaktach z klientem. Poznają podstawowe chwyty marketingowe, które pomagają im efektywniej wypełniać zawodowe obowiązki. Może się wydarzyć, że mieliśmy w swych szeregach ukryte skarby, które właśnie teraz zaczęły błyszczeć.

Pamiętajmy, że atrakcyjne szkolenie to jedno, a praktyka to całkiem coś innego. Po takich zajęciach trzeba przetestować nowo zdobyte kwalifikacje naszych pracowników. Przecież nie podarowaliśmy im kilku godzin przerwy na kawę. Dlatego niezwykle ważna jest rzetelna ocena pracownicza, która pomoże nam zorientować się, jakie postępy poczyniła nasza ekipa.

Author: materiały prasowe
Dobrze zmotywowani pracownicy to recepta sukcesu wielu firm. O wiele milej i efektywniej pracuje się w klimacie pełnej akceptacji i współpracy. Jeżeli zapewnimy naszym pracownikom właściwe warunki do pracy, możemy mieć gwarancję, że wyniki zauważymy bardzo szybko w postaci większej ilości klientów oraz powiększających się dochodów.


Author: M.B