Pomysł na działalność - budowa hal produkcyjnych pod wynajem

Newsy

Jeśli szukasz pomysłu na działalność, chcesz ulokować kapitał w ciekawy sposób i boisz się ryzyka - ten materiał z całą pewnością jest dla Ciebie. Napisałem go z myślą o ludziach, którzy dysponując stosownymi środkami poszukują pomysłu na inwestycje ze znaczną stopą zwrotu, pewnego oraz wypróbowanego w pozostałych państwach UE. Mam dla nich rozwiązanie - zbudowanie hali produkcyjnej pod dzierżawę.
hala produkcyjna
Author: Schüco
Source: Schüco
Po wejściu Naszego kraju do Wspólnoty Europejskiej nasze granice są otwarte dla zachodnich biznesmenów. Dość wielu z nich zadecydowało przenieść swój zakład do Polski.

Przedsiębiorstwa te funkcjonują na zasadzie wynajmowania magazynów, hal produkcyjnych. Poszukują lokali o ogromnych powierzchniach, często z zapleczem socjalnym itd. Inwestycja w hale przemysłowe może być więc strzałem w dziesiątkę (więcej o projektowaniu hal produkcyjnych). W naszej ojczyźnie powstają całe rejony ekonomiczno-handlowe lub też ściśle fabryczne. Posiadanie gruntu w sąsiedztwie rozwijających się przedsiębiorców zapewni nam nie jedynie stałych najemców, lecz również skuteczne wykorzystanie parceli.

Badania wykazują, że zainteresowanie tego typu usługami jest bardzo duże oraz stale wzrasta. Nie potrzeba dużo, żeby stać się konkurencyjnym na tym rynku. Dobrze jest niemniej jednak zadbać o zasadnicze funkcjonalności danej hali przemysłowej oraz infrastrukturę parceli - bliskość do drogi, podłączenia elektryczne itd.

Ile kosztuje zbudowanie hali na najem? Cenny są oczywiście zróżnicowane, zaś warunkiem ostatecznym będzie oczywiście wielkość danej hali (informacje o halach magazynowych). Od jej powierzchni bowiem, w połączeniu z lokalizacją oraz głównymi funkcjonalnościami zależy ostateczny koszt budowli. Stylistyka samego wykonania ma mniejsze znaczenie, jednakże użycie dobrych tworzyw a także troska o detale będą dodatkowymi plusami za dzierżawą właśnie naszego obiektu.

hala
Author: Nicholas Eckhart
Source: http://www.flickr.com
Szacuje się, iż koszt wybudowania hali o wymiarach 15 m x 30 m x 5 m, z blaszanym pokryciem dachu waha się od 270 do 350 tys. zł (zobacz ceny hal stalowych). Przyjmując, iż przeciętny koszt wynajmu podobnego obiektu wynosi prawie 8 tys. zł, koszta ulokowanego kapitału zwrócą się po około 3 latach.Posiadacze mniejszych rozmiarów hal przemysłowych mogą liczyć na czynsz na pułapie kilku tysięcy złotych.