Podpowiadamy, jak wypełnić PIT 37 online

Newsy

Właściwie każdy z nas dobrze powinien zdawać sobie sprawę z faktu, że co roku musimy rozliczyć zeznanie podatkowe. Każdy, kto zarobił co najmniej złotówkę ma obowiązek rozliczenia się z urzędem skarbowym – w przeciwnym przypadku zdecydowanie nie można liczyć na przychylność organów skarbowych.
podatki
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
Obecnie na szczęście można rozliczyć zeznanie podatkowe przez Internet, co kategorycznie jest wielce wygodne dla właściwie wszystkich podatników – nie a już potrzeby stania w wielkich kolejkach do urzędu skarbowego. Jeśli Ty także chcesz zaoszczędzić trochę czasu i nerwów, wówczas także powinieneś przesłać swojego PIT-a przez Internet. Dzisiaj dostępnych jest tak dużo różnego rodzaju programów ułatwiających wypełnienie zeznania podatkowego, że z pewnością nie będziesz miał najmniejszych problemów (program pit - pobierz bezpłatnie). Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę u jednego pracodawcy, wówczas cała sprawa jest banalnie prosta – wystarczy, że na własnym zeznaniu podatkowym wpiszesz dokładnie te wszystkie informacje, które będą umieszczone na druku PIT, który dostaniesz od pracodawcy. Sprawa komplikuje się nieco bardziej w przypadku osób, które pracują dla wielu zakładów, najczęściej na umowę zlecenia lub o dzieło. Wówczas będziesz miał obowiązek wypełnić PIT-37, który jest nieco bardziej skomplikowany. Kiedy ten przypadek dotyczy zatem Ciebie, wówczas kategorycznie powinieneś spośród wszystkich programów wybrać właśnie ten, który pozwala wypełnić PIT 37 online.
Jeśli nie jesteś pewien, w jaki sposób rozliczyć swój PIT, wtedy dobrym pomysłem będzie poradzenie się księgowej. Wprawdzie programy do wypełniania PIT-ów zwykle wyposażone są w czytelną instrukcję, jednak o ile potrafimy obliczyć wysokość dochodów oraz wysokość naliczonego podatku, o tyle spory kłopot potrafią sprawić nam różnego rodzaju ulgi i zwolnienia. Kiedy tylko możemy odliczyć coś od podatku, wtedy zdecydowanie powinniśmy skorzystać z takiej możliwości. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy w danym wypadku ulga Ci się należy, lepiej nie wpisywać tego w zeznaniu podatkowym. Kiedy nie jesteś pewien, w jaki sposób konkretnie wypełnić PIT, wówczas bez wątpliwości powinieneś udać się do księgowego – to może pozwolić uniknąć Ci wielkich kłopotów (czytaj dokładne dane na Lepiej będzie wydać trochę pieniędzy na poradę księgową niż potem przez swoją nieuwagę wplątać się w trudności z urzędem podatkowym.