Niezwykle przydatne, korzystamy z nich na co dzień – gazetki promocyjne. Dzięki nim można przeanalizować ceny i sprawdzić ciekawe okazje

Newsy

Faktycznie żyjemy w czasach konsumpcjonizmu, gdzie wszystko można kupić. Przyzwyczailiśmy się do tego i nie wyobrażamy sobie okoliczności, że mogłoby być zupełnie inaczej, przykładowo, że brakłoby towarów w sklepach. Tak samo nie wyobrażamy sobie sytuacji, jakby nagle zamknięto większość sklepów, w jakich się zaopatrujemy. Myślę też, że wiele osób mogłoby się poczuć trochę zdezorientowanych, gdyby z dnia na dzień zniknęły gazetki promocyjne.
hipermarket
Author: MollySVH
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością każdy z nas korzystał z nich chociaż raz w życiu. Najczęściej można je znaleźć w naszych skrzynkach pocztowych, gdyż większość sklepów stosuje tę formę przekazu reklamowego. Dla uściślenia – każdy większy sklep, zdecydowanie market. Nie znaczy to, że mniejsze sklepy nie korzystają z tej formy promocji. Także oni poznali się na tej interesującej formie przekazu reklamowego wykorzystując ją coraz powszechniej. Mimo to, gazetki promocyjne gazetki promocyjne oraz katalogi sklepów - fachowy serwis) to raczej specjalność dużych sklepówDlaczego? Takie centra handlowe bowiem mają się czym pochwalić, to oznacza, iż mogą bez żadnego kłopotu zmniejszyć ceny wielu produktów. A te obniżanie cen to rzeczywista promocja i wabiki, które zachęcić mają nas do wybrania danego sklepu. Nawet jeśli wybieramy się do sklepu po wybraną, przecenioną rzecz to raczej nabędziemy coś jeszcze. To więc działa w obie strony. Z jednej strony sklep jest w stanie oferować nam coś w interesującej cenie, z innej strony przy tej okazji zatrzymać nas na dłużej, by sprzedać jeszcze więcej.
No ile razy łapaliśmy się na tym, że wybraliśmy się do marketu po konkretną rzecz, a wychodziliśmy z trochę większą zawartością. No tak jest, bo coś się przypomniało przy okazji, coś zauważymy|dostrzeżemy w interesującej cenie, zakupimy także coś, co planowaliśmy kupić za jakiś czas, no ale jak już jesteśmy w sklepie, to przy okazji to weźmiemy...

zakupy
Author: Chris Favero
Source: http://www.flickr.com
I tak to się kręci. Gazetki promocyjne pomimo tego, iż są formą reklamy to także stanowią interesującą gazetkę informacyjną. Dzięki niej możemy sprawdzić, co jest dostępne w danym tygodniu, jaką rzecz warto kupić. A jesteśmy w stanie także przecież przeglądać różne gazetki i porównywać produkty. Jak pomyślimy, ile jest marketów, jak dużo posiadamy możliwości w zakresie jak najbardziej atrakcyjnego zakupu, to tego typu opcja wydaje się faktycznie sensowna.