Komu na giełdzie potrzebna jest analiza techniczna?

Newsy

Wiadomym jest, że inwestowanie na giełdzie, wymaga znajomości wielu różnych dziedzin życia. Kluczem do sukcesu może okazać się skumulowanie wiedzy z wielu płaszczyzn oraz precyzyjne analizowanie zbieranych danych.
maklerzy na giełdzie
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Gra na giełdzie nie należy do rzeczy łatwych. Aby osiągnąć widoczne rezultaty, należy włożyć sporo energii w analizowanie wzrostów i spadków cen. Pomocna może się okazać analiza techniczna - http://comparic.pl/category/edukacja/analiza-techniczna/ (http://comparic.pl/category/edukacja/analiza-techniczna/), oparta na trzech fundamentalnych założeniach. Według nich, ceny są od zawsze zdeterminowane przez rynek, podlegają trendom oraz sytuacje rynkowe powtarzają się w historii.

Wszystko to można wywnioskować z regularnie kreowanych wykresów. By prawidłowo przeanalizować kształtującą się na nich sytuację, przyda się odrobina wiedzy z zakresu rachunkowości, socjologii, jak również psychologii – ponieważ zwolennicy analizy technicznej są zdania, że w pewnych konkretnych sytuacjach działania ludzi są zbliżone, a więc również przewidywalne.

giełda
Author: r. nial bradshaw
Source: http://www.flickr.com
Analiza techniczna może się przydać do podejmowania ważnych giełdowych decyzji. Jest szczególnie polecana osobom, które inwestują w kontrakty CFD, przy których niezbędne jest odpowiednie zinterpretowanie powstającego trendu. Jeżeli na czas nie przewidzimy spadku albo wzrostu cen, możemy wiele stracić, jeśli jednak uda nam się zareagować odpowiednio wcześnie na zmieniającą się sytuację – zysk będzie znaczny, w odniesieniu do poniesionych kosztów oraz zainwestowanych środków.Kontrakty CFD są coraz coraz bardziej popularne wśród graczy giełdowych, a polegają na tym, iż dwie strony deklarują umowę wymiany kwoty, która stanowi różnicę pomiędzy ceną otwarcia a zamknięcia pozycji. Więcej o analizach CFD: http://comparic.pl/category/cfd/ (http://comparic.pl/category/cfd/).

Jedynie szczegółowe i regularne prowadzenie wykresów, pozwoli czytać z nich jak z książki, za sprawą czego będziemy mogli zauważyć powtarzające się historie. Zdolność przewidywania tendencji w oparciu o przygotowywane wykresy to coś, czego należy się nauczyć, lecz czas i doświadczenie sprawią, iż w przyszłości będziemy je interpretować poprawnie, osiągając imponujące zyski..