Już niedługo prawie każdy rodak będzie musiał wysłać zeznanie podatkowe - na szczęście w obecnych czasach jest już to dość proste

Newsy

Jeszcze kilkanaście lat temu złożenie formularza PIT asocjowało się Polakom z całkowitym koszmarem. Nazbyt długie kolejki do urzędu i obowiązek wypisywania dokumentu odręcznie powodowały, że niektórzy mdleli tylko na samo słowo PIT.
dokumenty podatkowe
Author: Manchester City Library
Source: http://www.flickr.com
Dziś szczęśliwie jest już dużo przyjemniej. Zmodyfikowano te PIT-y, które składają ludzie, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej. Wypełnienie tego formularza zajmuje obecnie naprawdę nie więcej niż kilkanaście minut.

Dodatkowo w sieci pojawiło się mnóstwo aplikacji, które ułatwiają życie. Trzeba wyszukać portal podatnika i załadować na swój komputer odpowiednią aplikację. Pomoże nam ona na spokojnie uzupełnić PIT - sprawdź wiecej o pitach. Podkreśli wszelkie potrzebne pola i sama policzy właściwe pozycje.

Wysłanie PIT2016 nigdy wcześniej nie było tak proste. Dodatkowym plusem jest fakt, że wszelkie dokumenty możemy wysłać online i nawet nie musimy się pojawiać w Urzędzie Skarbowym. Nawet nasz podpis nie jest wymagany, zatem możemy spać spokojnie i wcale nie przejmować się kolejkami w urzędzie. Mamy możliwość formularz wypełnić i wysłać siedząc wygodnie na sofie i pijąc gorącą czekoladę. Trzeba tylko zawczasu zorientować się jaki rodzaj PIT-u musimy złożyć.Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli wypełnimy błędny dokument, to prawdopodobnie Urząd Skarbowy będzie się z nami kontaktował i poprosi o kolejne wypełnianie innego PIT-u - tutaj.