Jakiego typu miniaturowa kamera będzie najlepsza dla nas? Na co najbardziej zwrócić uwagę?

Newsy

W dzisiejszych czasach nagrywanie filmów stało się niesamowicie proste. Każdy z nas ma możliwość chociaż na chwilę zostać filmowcem, nie potrzeba do tego żadnego zaawansowanego sprzętu, dobry będzie przecież zwykły smartfon, by zachować różne wydarzenia. Oczywiście, to jest już niewystarczające, jeżeli chcemy tworzyć coraz bardziej profesjonalne filmy. Wtedy niewątpliwie celujemy w bardziej specjalistyczny sprzęt, jak GoPro Black.
Obszerne opracowanie-kamerka go pro
Author: Creative Tools
Source: http://www.flickr.com
Jest to niesamowicie szybki i najbardziej wydajny model kamery GoPro w historii. Tego typu kamera to co ważne pełnowartościowy standard 4K o szybkości 30 klatek na sekundę. To jednocześnie nieosiągalne dla innych kamer tego rodzaju opcji zwolnienia materiału w jakości 1080p. Dzięki 120 klatkom na sekundę jesteśmy w stanie otrzymać czterokrotne zwolnienie przy utrzymaniu całkowitej płynności. Taką cechę bez wątpienia docenią również zawodowcy. Wciąż bardziej popularne są kamery na kask motocyklowy. O takiej kamerze warto pomyśleć szczególnie z dwóch powodów. Jeden to ochrona prawna, gdyż nagrywanie (polecana strona) filmu z drogi jest w wielu sytuacjach niezbędne, aby udowodnić, iż nie zrobiliśmy nic złego. Podczas zdarzenia drogowego obraz zarejestrowany na takim sprzęcie stanie się dowodem, kto jest winny. Kolejny powód jest także ważny - to uwiecznianie naszych podróży. Rozwój technologii umożliwił miniaturyzację kamery do takich wielkości, że stały się faktycznie mobilne oraz możemy je wziąć tak naprawdę w każde miejsce. Przy tym dają doskonałą jakość obrazu.

motocykl
Author: Luigi Rosa
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o kamery na kask motocyklowy najważniejszą rzeczą jest kąt widzenia, a mianowicie najlepiej 170 stopni. Wybór tego typu sprzętu jest duży i nie ma z pewnością trudności, żeby takową kupić, jednakże jak chcielibyśmy produkt już sprawdzony oraz najlepszej marki, to dobrze rozważyć zakup, wspomnianej wyżej, kamery GoPro. Dużym plusem takiego urządzenia jest posiadanie trybu Superview oraz sześćdziesiąt klatek podczas nagrywania w jakości HD. Bez wątpienia jednak we wszystkich testach najlepsza okazuje się GoPro czwartej generacji. Jej nieocenioną zaletą jest możliwość nagrywania z rozdzielczością 4K. Oprócz wbudowanego modułu Wi-Fi komunikacja z kamerą może odbywać się za pomocą systemu Bluetooth. Wynik, jaki robi wrażenie to nagrywanie 120 klatek na sekundę w jakości Full HD. Taka kamera sportowa ma swoją cenę, lecz na pewno jest tego warta.