Jaki rodzaj zamówić – elastyczne projektowanie stron czy Adaptive Web Design?

Newsy

Strona www to aktualnie must have każdego przedsiębiorcy, bo już małej i średniej wielkości przedsiębiorstwa zakładają swoje domeny. Wykorzystywane są one głównie do informowania potencjalnych klientów o stałej palecie usług, promocjach, kosztorysach; da się też podawać tam dane do kontaktu ze instrukcją dojazdu oraz nieograniczone galerie produktów. Coraz częściej, żeby się wyróżnić trzeba zainwestować w niebanalność w sieci, a wspomóc będzie mógł w tym projektant stron.

Usługi informatyczne
Author: Mario Behling
Source: http://www.flickr.com
Istnieją dwie szkoły programowania graficznego zaawansowanych domen www, ale natkniemy się zarówno na jedne i drugie pod hasłami w stylu „web design”. Są nimi RWD (Responsive Web Design) oraz AWD (adaptacyjne projektowanie stron) – niejednokrotnie mylone ze sobą. (Projektowanie stron - Wrocław – to sieciowe tutoriale, gdzie wyszukamy dane dotyczące fundamentalnych rozbieżności pomiędzy tymi typami. Typowo podstawowa różnica pomiędzy tworzeniem elastycznym a adaptacyjnym to liczba layoutów zaprojektowanych dla określonego konceptu. W przypadku AWD jest to kilka interfejsów, jakie ukazują się podczas zmiany wielkości obiektów, rozłożenia strony lub w trakcie zmniejszania okien programu.

W wypadku projektowania RWD konstrukcja strony bywa wyłącznie pojedyncza, ale jej elementy są płynne – nie trzeba projektować paru layoutów, bo elementy dopasują się wraz z przestrzenią. Tutaj przydają się internetowe poradniki dotykające projektowania grafiki dla tego typu domeny, na przykład „projektowanie graficzne Wrocław” itp.


Decyzja o sposobie tworzenia szaty obrazowej nie wydaje się aż tak znaczące dla samego zlecającego, gdyż korzystając z pierwszym oraz kolejnym z konspektów nie odczuwa się aż tak widocznej odmienności. Wybór techniki jest bardziej znaczący dla web designera, któremu powierzymy stworzenie dla nas nieco znaczniej zaawansowanej strony internetowej.

Poruszając się w kwestii osób parających się takimi zamówieniami – gdzie ich szukać? (sprawdź) Takich web designerów wyszukamy rzecz jasna w sieci. Gdy, na przykład, poszukujemy projektanta stron www z Wrocławia warto podeprzeć się w wyszukiwarce hasłami typu „projektowanie graficzne”, „tworzenie stron internetowych wrocław” albo „web design”.