Jak zdobywać to, co zaplanowaliśmy? Jak realizować założone sobie założenia? Odpowiedź jest dość zaskakująca

Newsy

Każdego dnia coś nowego, rodzą się i umierają koncepcje, myśli, postanowienia. Codziennie uciekają myśli i założenia, których nie udało się nam zrealizować, na które nie starczyło czasu, siły lub ochoty, takie co były w planach, ale teraz są odłożone na zawsze. Takie dylematy pojawiają się w każdej dziedzinie naszego życia, skąd one się biorą?
Najbardziej oczywiście rzecz ujmując nie ma w tym nic nadzwyczajnego, gdyż brakuje nam czasu tylko na te plany, musimy się zajmować prawdziwym życiem. Ile razy już na przykład sobie przyrzekałeś, że w końcu zrobisz remont w mieszkaniu, a następnie wstawisz pięknie meble do salonu i sofy jednoosobowe - . A dalej ten plan czeka na realizację.Co zrobić w takich sytuacjach? Odpowiedź jest jedna, ale może nie spodobać się osobom, które są świadome tego. Tak, zmobilizować się i zrealizować to, co postanowione. Tak naprawdę nie jest to takie trudne, ale co wynika z doświadczenia wiele osób już właśnie wycofuje się w tej sytuacji. A szkoda, bo zamiast „zawalać” się terminami i postanowieniami, których i tak nie zrealizujemy, lepiej wypisać na kartce chociażby trzy rzeczy, które planujemy zrobić w przeciągu najbliższego czasu.


I co ważne, żeby był jakiś pożytek z tego trzymać się planów, jak najbardziej poważnie. Oczywiście, jeśli mamy zamiar postawić sobie realne zadania do realizacji to dobierzmy żądaną skalę trudności do konkretnego, przeznaczonego na ten cel, czasu. Jak będziemy remontować mieszkanie to przecież trzeba przeznaczyć na to o wiele więcej czasu niż na niewielką korektę, na przykład wymianę mebli do salonu.
salon
Author: POL-SKONE
Source: POL-SKONE
Postępujmy tak z innymi rzeczami, gdyż ten sposób po prostu działa, jest bardzo realny i możliwy do spełnienia (zobacz więcej inspiracji).

Możliwe, że nie jest tak efektowny, jak ten,donoszący, że w jakiś tajny sposób wprowadzimy w życie wiele wymagających projektów. No tak, brzmi to ciekawie, ale mierzmy siły na zamiary i zamiast marzyć o ogromnych planach, a w konsekwencji nie zrealizować żadnego, zdrowiej skupić się konkretnie na kilku projektach, które w pełni możemy zrealizować. Po zrealizowaniu pierwszych zadań możemy przejść do kolejnych, i tak w kółko, aż zrealizujemy wszystko, czego tylko pragniemy.