Jak wyglądać powinno kompletowanie komputerowego zestawu, opis budżetowych kart graficznych.

Newsy

Kompletując zestaw komputerowy w pierwszej kolejności trzeba określić, do jakich celów on ma służyć. Jeśli głównym przeznaczeniem ma być praca w biurze i ewentualnie układanie pasjansa w wolnych chwilach, to zupełnie powinien wystarczyć jakiś tańszy, lecz wydajny procesor, jakaś pamięć i porządna płyta główna z wbudowaną kartą grafiki.
Jeśli będzie chodzić o procesory, to bardzo dobrze w takich zastosowaniach sprawdza się amd phenom ii x6, ta niezawodna konstrukcja jest od wielu lat oferowana w sprzedaży i cieszy się dużym zainteresowaniem - Ceneo. W przypadku płyt głównych bez wbudowanej grafiki trzeba też będzie pomyśleć o jakiejś karcie. Tu z kolei zaproponować można amd r5 235, jaka biurowe zastosowania bez problemów obsłuży, a nawet prostsze gry na niej też pójdą.


nagranie
Author: andrum99
Source: http://www.flickr.com


amd r5 235
Author: Ilmicrofono Oggiono
Source: http://www.flickr.com


Najwydajniejsze karty grafiki będą kosztowały nawet kilka tysięcy złotych, lecz nie każdy będzie miał możliwość ich zakupu. Dla osób dysponujących mniejszą gotówką między innymi są polecane Radeony z serii R7. Najtańszy z modeli to znaczy amd r7 240 kupić już można za mniej niż trzysta złotych, i w tej kwocie otrzyma się urządzenie które ma nawet 2 GB pamięci. O sto pięćdziesiąt złotych więcej zapłacić przyjdzie za następny model z tej rodziny, to znaczy amd r7 250 - czy amd r7 250 jest bezawaryjny?. Ta karta dysponuje znacznie większym taktowaniem, a co za tym idzie, jej całościowa wydajność także będzie na znacznie wyższym poziomie.
Obie te konstrukcje są dedykowane dla graczy, dla jakich liczy się przede wszystkim cena, ale ich możliwości pozwalają jednak na to, żeby z tej gry się chociaż trochę cieszyć.