Jak wiele wynosi podatek od wynajmu mieszkania i kto musi go uregulować?

Newsy

Najem mieszkania może być idealną formą zysku, wobec tego dużo osób posiadających wolne mieszkanie własnościowe decyduje się na jego wynajem. Ceny za wynajem mieszkania są różnorodne, chociaż posiadacze mogą zarobić od 1000 złotych w górę w zależności od rodzaju, okazałości albo wyglądu mieszkania. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, iż od każdego otrzymywanego przez nas zysku należy odprowadzić podatek, także od przychodów zdobywanych z najmu mieszkania.

kliknij tutaj
Author: Simon Cunningham
Source: http://www.flickr.com
Osoba, która wypożycza mieszkanie może zdecydować się na jedną z dwóch odmian opodatkowania pieniędzy z najmu. Pierwszą z nich jest skala podatkowa - 18 albo 23 procent, zaś drugą ryczałt od osiąganych zysków, jaki wynosi 8,5 procenta. Wskazane jest zastanowić się nad tym, jaka opcja jest dla właściciela w wyższym stopniu dochodowa - więcej na zależy to od konkretnych podmiotowych przypadków oraz od tego jakie koszta płaci właściciel natomiast jakie lokatorzy. Jeśli przykładowo za wynajem mieszkania (zobacz gotowe domy) podatki posiadacz nie ponosi żadnych sumptów - wszystko finansowane jest przez lokatorów, natomiast sam posiadacz zarabia rocznie 24 tysiące za wynajem (po 2 tysiące co miesiąc) to w takiej sytuacji z pewnością o wiele bardziej dochodowe będzie wybranie ryczałtu, który wyniesie 2040 złotych w czasie roku (170 złotych w skali miesiąca), a nie podatku na zasadach ogólnych, bo w tej sytuacji kwota ta będzie bez wątpliwości o wiele większa i wyniesie 4320 złotych na rok (360 złotych miesięcznie).


Mieszkanie
Author: Ben Heinrich
Source: http://www.flickr.com
Jak więc widać dzierżawa mieszkania zdoła być sprawą lekko skomplikowaną. Rozliczenie się z odbieranych dochodów jest sprawą niezbędną i bezsprzecznie nie można tego pominąć, bowiem nie zgłoszenie dochodów od wynajmowania mieszkania może spowodować istotne sankcje karne w wysokości grzywny.

Jednakże jeśli jako posiadacz nie chcesz być na wynajmie mieszkania stratny musisz niezwykle dobrze zastanowić się nad tym, jaka forma opodatkowania będzie dla Ciebie najmocniej wartościowa.

Użyteczny post? Jeżeli tak myślisz, sprawdź inne tego rodzaju materiały na rozważany temat - bez grymaszenia kliknij tutaj, więcej zobaczysz w linku (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/uslugi-dla-przedsiebiorstw).

/J]