Jak szukać pracy, by ją znaleźć?

Newsy

Kondycja rodzimego rynku pracy od dłuższego czasu jest kiepska, ale z powodu różnego stopnia rozwoju gospodarczego, w konkretnych lokalizacjach może być łatwiej lub trudniej o atrakcyjną pracę.
w czasie pracy
Author: We Are Social
Source: http://www.flickr.com
Różnice w stanie rynku pracy w poszczególnych regionach są dość małe. Większy rozdźwięk można zauważyć, porównując słabiej i bardziej rozbudowane miasta. Nie wszędzie jest praca. Szczecin na przykład jest wysoko rozwiniętym ośrodkiem województwa zachodniopomorskiego, a jednak w całym tym regionie stopa bezrobocia jest obecnie wyjątkowo wysoka. Jeszcze bardziej pesymistycznie kształtuje się sytuacja w mniejszych miastach. Jeśli wpiszemy do wyszukiwarki hasło praca Krosno , to nie dostaniemy zbyt wielu wyników wyszukiwania, chociaż województwo podkarpackie posiada średnią stopę bezrobocia w stosunku do innych rejonów w Polsce. We wszystkich miejscach potrzebna jest praca Łowicz nie stanowi tutaj wyjątku, jednak w przypadku takich miejscowości, znajdujących się obok ważnych miast – w tym przypadku takim ważnym ośrodkiem gospodarczym jest Łódź – znalezienie etatu w małym miasteczku jest stosunkowo trudnym zadaniem.Bez względu na to, czy poszukujemy pracy w Szczecinie , czy liczy się dla nas praca w Krośnie, a może naszym celem jest praca w Łowiczu, trzeba uświadomić sobie jedno – w dzisiejszej rzeczywistości ogromna większość osób aktywnych zawodowo dociera do miejsca pracy oddalonego nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Nie opłaca się więc koncentrować się na jednej, wybranej miejscowości, lepiej szukać zatrudnienia na większym obszarze, szanse na otrzymanie zatrudnienia są wtedy większe. Jeżeli nie dysponujemy własnym środkiem transportu, przed przyjęciem etatu w danym miejscu musimy upewnić się, że funkcjonują dogodne połączenia komunikacyjne, umożliwiające nam docieranie do pracy punktualnie.

work in office
Author: Tina Fox
Source: http://www.flickr.com
Chociaż o pracę w dzisiejszych czasach jest bardzo trudno, eksperci przewidują, iż w najbliższej przyszłości rynek będzie zależny od pracownika: zaczyna brakować fachowców, a wciąż rośnie na nich zapotrzebowanie, dlatego już wkrótce to aplikujący na dane stanowisko będzie przedstawiać zasady, a nie pracodawca. Sytuacja będzie najlepiej widoczna w dużych ośrodkach miejskich, które wysokim stopniem rozwoju przyciągają rozpoznawalne, międzynarodowe firmy.