Jak stworzyć własną stronę internetową i jak wybrać właściwą domenę?

Newsy

Każdy, kto prowadzi swój biznes musi prowadzić własną witrynę internetową. Strona musi nazywać się tak samo jak prowadzona firma. W ten sposób buduje się rozpoznawalną markę.


internet
Author: OhioStateEngineering
Source: http://www.flickr.com
Ponadto adres strony powinien być prosty oraz odpowiednio krótki. Oczywiście im mniejsza ilość znaków, tym lepiej. Dobór adresu nie jest łatwy, ponieważ w internecie jest coraz większe zagęszczenie. Większość fajnych adresów jest już dawno niedostępnych. Niemniej jednak nazwa domeny winna wyrażać charakter prowadzonej działalności. Wiedząc już jak powinna nazywać się nasza strona internetowa należy sprawdzić, czy jest ona dostępna.

Żeby to zrobić trzeba odnaleźć firmę proponującą sprzedaż domen w internecie. Otóż na jej stronie jest odpowiednie miejsce w którym wprowadza się wyszukaną nazwę i wybiera domenę. Program sam sprawdza, czy wybrany adres internetowy jest dostępny. W sytuacji, gdy podany adres będzie zajęty warto sprawdzić nazwy dwuczłonowe. W takiej sytuacji warto wykupić obie domeny. Jedną należy wybrać z myślnikiem a kolejną bez specjalnych znaków. To działanie sprawia, iż przedsiębiorca nie utraci wejść na witrynę z powodu omyłki internautów, gdy niepoprawnie wprowadzą adres internetowy. Bardzo popularna w Polsce jest domena z końcówką


internet
Author: Highways Agency
Source: http://www.flickr.com
To od niej trzeba zacząć testowanie. Jeżeli upatrzona domena będzie już niedostępna zamiast przekształcania nazwy trzeba sprawdzić dostępność przy innych rozszerzeniach typu .biz, Końcówki te są mniej wybierane, zatem zwiększa się szansa na to, że wyszukany adres będzie wolny. Rozszerzenia typu warto brać pod uwagę na samym końcu. Obecnie firmy które proponują sprzedaż domen zauważyły, iż polscy przedsiębiorcy bardzo chętnie wykupują końcówkę Najczęściej wybierają ją, dlatego, że mnóstwo chwytliwych nazw jest nadal wolnych.

Jednak warto pamiętać że wybrane rozszerzenie powinno być związane z przeznaczeniem strony oraz zasięgiem. Dobrze jest namyślić się na wybór często darmowych domen lokalnych. Pewne jest, że domena własnej firmy nie powinna być przypadkowa. Źle nazwana może zmniejszyć popularność serwisu i niejednokrotnie może przekierować nawet do konkurencji.

Domena musi brzmieć tak żeby nie było kłopotu z podaniem jej nazwy przez podczas rozmowy przez telefon. Trzeba o to zadbać by witryna internetowa stała się w przyszłości wizytówką firmy.