Jak można zbudować wydajnie funkcjonujące i co najważniejsze dobrze zabezpieczone komputerowe centrum danych.

Newsy

Bezpieczeństwo infrastruktury informatycznej zaczyna odgrywać we współczesnym świecie coraz większą rolę. Od komputerów zależy coraz więcej, na nich trzyma się ważne dane prywatne i firmowe, na nich również pracują programy, które służą do rozrywki i pracy. Dla wielu firm nawet godzinna przerwa w dostępie przykładowo do systemu ERP może przynieść straty szacowane nawet na dziesiątki tysięcy złotych, trudno się więc dziwić, że dobre zabezpieczenia mają coraz większy priorytet.

Komputery
Author: Southbank Centre
Source: http://www.flickr.com
Doskonale to zresztą widać po cenach serwerów, jak ceniona jest jakość i bezpieczeństwo - maszyna składająca się z komponentów najwyższej jakości, z dyskowymi macierzami i powielonymi najistotniejszymi elementami kosztuje niekiedy więcej niż dobrej klasy samochód. Coraz większą popularnością zaczęły się również cieszyć rozwiązania w chmurze, w takim przypadku nie trzeba kupować swojej maszyny, ale korzysta się z urządzeń firmy, która zajmuje się dostarczeniem usługi, dzięki temu nie trzeba inwestować w kosztowny i potrzebujący odpowiedniej obsługi sprzęt, a skupić się można na prowadzeniu biznesu.Bardzo duże znaczenie w dzisiejszym świecie informatycznym mają także data center, zajmujące się obsługą internetu.

Wejdź na naszą podstronę. Masz szansę poczytać tam kolejne zajmujące wpisy. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości na zbliżony temat.

Miliony serwisów gdzieś muszą funkcjonować, a niektóre z nich potrzebują naprawdę wydajnego sprzętu, więc do pracy zaprzęga się wtedy nawet do kilkuset komputerów jednocześnie (warto zobaczyć - Przeciętne data center zlokalizowane jest w budynku z dobrą ochroną, ma liczne zabezpieczenia na wypadek zalania czy pożaru, a sprzęt w nim ma bardzo dobre parametry.

komputery
Author: Toronto Mini Maker Faire
Source: http://www.flickr.com
Niezwykle ważnym aspektem działania takiego klastra komputerowego jest kwestia wydajności, bo jednocześnie może działać sporo komputerów.

Prezentowany artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis fototapety do kuchni kwiaty, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą ciekawe.

Do jej optymalizacji wykorzystuje się często specjalne oprogramowanie, pomagające w zarządzaniu rozdziałem obciążenia na danych komputerach. Zainstalowany loadbalancer inteligentnie potrafi znaleźć najmniej obciążony serwer i do niego skierować przypływające zadania, przez co unika się przeciążania jednych urządzeń i niepotrzebnych przestojów pozostałych.