Jak dostać upragnioną pracę. Tak naprawdę znaczenie ma wspaniałe CV i udana rozmowa kwalifikacyjna

Newsy

Poszukiwanie pracy to mnóstwo historii, które gdyby spisywać wyszedłby znaczny tom praktycznych rad. Ważne jednak z nich będą się skupiać się w kwestii rozmowy kwalifikacyjnej i Curriculum Vitae. Trzeba dokładnie wiedzieć przede wszystkim to, jak wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i jak napisać dobrze CV.

na rozmowie kwalifikacyjnej
W sytuacji jak najstaranniejszego szykując się na taką rozmowę trzeba poznać typowe pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Bez wątpienia spodziewaj się pytania, by opowiedzieć kilka istotnych faktów o sobie. Wbrew pozorom rekruter nie użyje tego pytania, w momencie gdy nie wie, o co aktualnie zapytać. Pod tym banalnym pytaniem może kryć się intencja sprawdzenia umiejętności zaprezentowania kandydata. Nie skupiaj się nadmiernie na sprawach prywatnych lub o tym, jak spędziłeś weekend. Chyba że było to coś fascynującego i może pokazywać Twoją pasję. Jak podejść do tego pytania na rozmowie? Streść swoje dokonania zawodowe w kilku zdaniach. Staraj się wskazać na korzyści z przyjęcia do pracy właśnie Ciebie. Pomysł, jakie są Twoje najistotniejsze zalety i umiejętności i W jaki sposób pomagały Ci one w pracy.

Na końcu tej zwięzłej wypowiedzi możesz wspomnieć o tym, co lubisz robić po pracy. Osoby, które mają ciekawe pasje i lubią o nich opowiadać, są zazwyczaj cenionymi pracownikami. Zrób test i opowiedz o sobie komuś, kto będzie w stanie surowo Cię ocenić. Takiego pytania na rozmowie kwalifikacyjnej możesz się spodziewać!

pracownik
Author: Benjamin Linh VU
Source: http://www.flickr.com
Nie będzie jednak rozmowy, a tym bardziej nikt nie zapyta Cię o swoje dokonania,jeżeli Twoje CV nie będzie budziło zainteresowania. nie zapominaj, więc jak napisać wspaniałe CV. Badanie wykonane przez The Ladders, bardzo duży portal rekrutacyjny na świecie, uzmysławia nam, że to pierwsze 6 sekund może zdecydować, czy Twoje CV będzie odrzucone! Tyle przeciętnie masz czasu, żeby przekonać rekrutera, aby zapoznał się dokładnie z Twoim CV. Pamiętaj więc, żeby Twoje CV było niepowtarzalne, aby mogło mieć nieskomplikowany schemat i było czytelne. Nawet najbardziej fantazyjne CV musi być czytelne, żeby rekruter ze złości nie skreślił je na samym początku. Koniecznie o tym pamiętajmy, wtedy nasze szanse znacząco wzrosną - źródło tutaj.