Idealne aparaty fotograficzne zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fotoamatorów.

Newsy

Z chwilą nadejścia ery cyfrowej fotografii wszyscy mogli zostać fotografem. Na początku zestawy były bardzo drogie, za korpus lustrzanki musieliśmy zapłacić zawrotne sumy pieniędzy, nie mówiąc o dodatkowych akcesoriach. W chwili obecnej w sklepach również znajdziemy sprzęt, na jaki mało kto może sobie pozwolić, jednak różnorodność wyboru jest tak wielka, że w sumie każdy znajdzie coś dla własnych wymagań.

aparaty fotograficzne
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com
W tym ogromie sprzętu fotograficznego bardzo trudno, zwłaszcza początkującym, będzie zdecydować się na sprzęt o właściwej jakości w stosunku do ceny. Żyjemy w erze urządzeń mobilnych, ogromna większość telefonów wyposażona jest w aparaty fotograficzne, które jednak nie mogą równać się z pełnoprawnym aparatem.

Wybór sprzętu przyprawia o zawroty głowy. Właściciele telefonów nowej generacji będą w stanie zrobić przyzwoite zdjęcia przy pomocy swoich telefonicznych aparatów. Niestety to w zasadzie tyle. Jakość wykonywanych zdjęć wyraźnie różni się od tego, co oferują nie tylko lustrzanki, ale nawet popularne kompakty. W tłumie wielu lustrzanek wypada wyróżnić dwa wyróżniające się modele. Pierwszy z nich to Nikon D7100, jest on następcą bardzo dobrze przyjętego modelu D7000, aczkolwiek z o wiele lepszym autofokusem - sprawdź body z D7100. Nikon D7100 ma w swoim korpusie znany z dużo bardziej rozwiniętego modelu, czyli D4, AF Multi-CAM 3500. Rzeczony AF cechuje się idealnie działającymi 51-polami łapania ostrości.Fotograf
Author: Max Braun
Source: http://www.flickr.com
Warto wybrać konkretny system.
Odrobinę tańszą alternatywą dla Nikona będzie bardzo dobry aparat Sony Alpha SLT-A58. Każdy początkujący fotograf odnajdzie w tym aparacie to czego potrzebuje. Bardzo dobrze działająca automatyka, wielotematyczność trybów, jakimi jesteśmy w stanie się posiłkować podczas robienia zdjęć oraz stosunkowo nieduża cena. Warto zapamiętać, że raz wybrany system będzie nam służył do końca naszej przygody z fotografią. Kolejne akcesoria, takie jak obiektywy oraz lampy będą wybierane z myślą o konkretnej marce, gdyż większość firm ma mocowanie, które różni się od konkurencji.