Funkcjonujemy w globalnej wiosce - Internet jest już w sumie w każdym miejscu

Newsy

Rewolucja cyfrowa dotarła już praktycznie wszędzie. Sukcesywnie zanikają granice między światem, w którym informacje są na porządku dziennym a rzeczywistością, jaka istnieje w nieświadomości. Aktualnie każdy z nas ma takie same prawo, by uczestniczyć w życiu globalnej, sieciowej wioski. To jednocześnie wyrównuje możliwości każdego z nas, bo internet pozwala na naukę, rozrywkę, poznawanie nowej wiedzy, partycypowanie w całym obiegu światowych informacji. Dawniej niemożliwym było się przebicie do powszechnego obiegu, aktualnie każdy z nas ma na to bardziej znaczną szansę.


Wyszukiwarka
Author: Descrier
Source: http://www.flickr.com
Czy to większe miasto, jak stolica czy mniejsze – wszędzie już w sumie jest sieć. Polanka internet www.n-kom.pl, Myślenie internet – tego typu ogłoszenia można spotkać, takie reklamy nas zaskakują, że w kolejnych miejscach jest możliwe podłączenie do globalnej sieci.

Jeszcze nie tak dawno w szeregu mniejszych miejscowościach był z tym problem, aktualnie, choć Polska nie jest w ścisłej czołówce krajów, w których jest najlepszy dostęp do internetu, to jednak ciężko odnaleźć miejsce, w jakim nie ma dostępu do internetu.

Nawet jak nie da się podłączyć kabla to istnieje internet radiowy. W ogóle operatorzy telefonii komórkowych nie powinni już wypuszczać jakiejś oferty na rynek bez ulgi na internet czy usługi, jakie są ściśle związane z dostępem do internetu. To najzwyczajniej w świecie jest już tak normalne i powinno być tak standardowe dla wszystkich, iż nikt nawet nie odważy się orzekną, że nie ma sposobu, żeby połączyć się z siecią internetową. Jak przewidują jednakowoż niektórzy analitycy, tego typu sytuacja jednak może się zmienić, a stanie się tak, gdy dostęp do sieci globalnej stanie się bardziej ograniczony.


Nie stanie się jednak tak, że nagle z dnia na dzień miliony ludzi zostaną odłączone od sieci, raczej stanie się tak, iż internet będzie w każdym domu, ale za dostęp do bardziej profesjonalnych serwisów, lepszej wiedzy trzeba będzie płacić bardziej znaczne pieniądze. Podobnie może się stać z prędkością, kto będzie chciał mieć szybszą będzie musiał zapłacić więcej. Dla innych będzie zwykły internet z przeciętnymi stronami, prędkością i opcjami. To oczywiście jedynie prognoza, ale kto wie, może realna?