Ekrany LED - innowacja warta większych nakładów, czy ryzyko inwestycyjne?

Newsy

Już kilka lat temu zapanował trend w reklamowaniu się przez instalowanie na ulicach miast i mniejszych miejscowości tablic LED. Wykorzystywane jako uniwersalny i wielkoformatowy przekaz reklamy spełniają do dziś to samo zadanie - trafienie do szerokiej ilości klientów. Czy możemy jednak uznać tą strategię za sprawdzoną także dzisiaj?
Ekran LED w niewielkich rozmiarach (np. 25x100 cm) to koszt rzędu półtora, dwóch tysięcy złotych.

Najskromniejszą wersją LED są małe tabliczki, kojarzone z emisją krótkich tekstów sprzedażowych i ogłoszeń. Za urządzenie, które informuje przechodniów paskiem ogłoszeniowy inwestor wyłoży w najlepszym rozrachunku tysiąc złotych. W przypadku ekranów, kiedy chodzi o animacje przy okazji wzrasta powierzchnia reklamowa, a z nią cena przedsięwzięcia.

Wzrokowo przyjemne, przyciągające oczy telebimy LED wykorzystywane są jako kluczowe narzędzie promujące usługi i produkty firm

ekran led
Author: craftivist collective
Source: http://www.flickr.com
Zarówno w mieście wojewódzkim czy małym powiatowym ten rodzaj reklamy spotyka się z kontaktem klientów zainteresowanych . Przy wyliczaniu kosztów planowanej inwestycji w ekran warto wcześniej zaczerpnąć rad ekspertów od ekranów LED, zestawić parametry, szczególnie zużycia energii.Sporo speców od marketingu jest zdania, że wypromowanie przez ekran LED gwarantuje większy odzew niż tradycyjna forma „nieruchomej” reklamy, czyli plakaty i billboardy. Z bagażu doświadczeń wynika, że odzew potrafi być większy w przypadku tablic LED do kilkuset procent! Z drugiej strony fachowcy od reklamy mający relacje właścicieli takich ekranów nie stwierdzą, że wszyscy klienci są zadowoleni z takiego sposobu wpływania, np. billboard. Kilka metrów kwadratowych powierzchni na reklamę produktów to koszty 5-7 tysięcy złotych, co w praktyce nie od razu zwróci się w oczekiwanym przez inwestorów czasie.

Przy planowaniu zakupu i umieszczeniu w mieście ekranu LED istotne jest, w miarę możliwości i przy uwzględnieniu istniejącej infrastruktury, mądre przemyślenie sposobu rozmieszczenia. W większych miastach sprawę komplikuje sytuacja, w której potocznie mówiąc „ekran goni ekran”, a w zagęszczonej konfiguracji, niełatwo o przykucie uwagi. Przy konkurencji na małej powierzchni o wygranej reklamie często przeważa wielkość ekranu LED.