Efektywność w reklamie, efektywność głupcze!

Newsy

Czy idąc do sklepu, kupujesz produkt czy może obietnicę jego otrzymania? Głupie pytanie? Nie do końca, przynajmniej kiedy realizujesz kampanię reklamową w polskich mediach!

E-handel
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Czy nie drażni Was sytuacja, w której wzrost sprzedaży utożsamia się z działaniem jednego działu - sprzedaży? A do tego gratyfikacja finansowa za odniesiony sukces zostaje przyznana właśnie temu działowi! A nam marketingowcom, przypada satysfakcja z dobrze wykonanej pracy i uścisk dłoni szefa.

Często stosowanym sposobem rozliczania reklamy w Polsce jest system "płać za emisję", bez względu na to z jakim medium mamy do czynienia. Ten tzw. model emisyjny, w internecie nazywany jest mianem CPM (Cost per Mille - koszt za tysiąc odsłon) choć jest generalnie obowiązującym w mediach, jest wyjątkowo mało korzystny z punktu widzenia reklamodawców zabiegających o efekty. Dlaczego? Firmy wydając miliony na kampanie reklamowe, "kupują" jedynie mglistą obietnicę zwiększenia sprzedaży, nie znając całkowicie skuteczności swoich działań. Żadne medium nie gwarantuje efektów realizowanych kampanii. zwyczajnie, to co kupujemy w domu mediowym lub bezpośrednio w stacji telewizyjnej czy radiowej to gwarancja emisji naszej reklamy. Kliknij agencja public relations aby dowiedzieć się więcej!

A gdyby tak można było zaplanować, że realizując kampanie reklamową przy stałym budżecie, zwiększymy sprzedaż do poziomu X - czyli pozyskujemy Y nowych klientów? I nie była by to mglista obietnica, a faktyczna obwiązująca umowa z mediami. Wtenczas, zarówno nasza satysfakcja zawodowa, jak i finansowa miałyby się znacznie lepiej. Co ważne, marketing nie byłby już wsparciem dla sprzedaży oraz kosztem w firmie! Istotny jest tutaj branding, Wrocław to miasto, w którym odszukamy kilka świetnych agencji, jak .Realizowanie kampanii marketingowych w modelu "płać za sukces" można też stosować długofalowo. A co najważniejsze, środki na ten typ promocji mogą obciążać budżetu sprzedażowy. W naszym kraju, co prawda nie dywersyfikuje się kampanii reklamowych na te realizowane z budżetów marketingowych i sprzedażowych, nie mniej warto pochylić się nad takim podejściem i zacząć realizować kampanie online z budżetu sprzedażowego. Ważne jest również kreowanie wizerunku firmy, czyli branding.

W znanym brytyjskim magazynie "The Economist", w tekście poświęconym reklamie online, autor pisze: "To koniec marketingu! Przynajmniej takiego jaki znamy... Jeżeli chcesz skutecznie kontrolować marketing we własnej firmie, a przede wszystkim monitorować efektywność promocji online oraz koszty takich działań, zacznij korzystać z modelu >>płać za sukces<<. Wówczas przestanie on być wyłącznie źródłem kosztów w Twojej firmie. Dzięki temu modelowi wydatki na reklamę stają się kosztami zmiennymi firmy, które skutecznie zwiększają jej zysk." Tak więc reklama w modelu "płać za efekt" jest kosztem, ale co ważne kosztem zmiennym.

Widzisz obecnie interesujący tekst, ale bez wahania kliknij również oryginalny materiał, a odnajdziesz ciekawe informacje na ten wątek.

Im więcej sprzedajemy, tym więcej możemy przeznaczyć na tego typu reklamę!