Efektywna promocja zewnętrzna, czyli w jaki sposób najlepiejtrafić do klientów

Newsy

Poszukując najefektywniejszej postaci reklamy, właściciele firm testują różne metody. Jedną z najpopularniejszych jest promocja outdoorowa.

Promocja outdoorowa, czyli zewnętrzna lub uliczna, nie chce narzucać się potencjalnemu klientowi. Subtelnie oczekuje na specjalnych nośnikach, aż sam ją dostrzeże. Agencje reklamowe proponują szeroki wachlarz promocji zewnętrznej – od tablic reklamowych, przez billboardy, nieduże citylighty oraz nośniki zamontowane przy kioskach albo (czytaj resztę pod adresem) przystankach.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź, co jest w ofercie (https://www.maciejwozniak.com/kontakt/), która odnosi się do pokrewnej kwestii.

Szczególnie popularne są billboardy - duże plakaty reklamowe, mocowane na elewacjach budynków albo specjalnych słupkach.

Najpierw, musimy wybrać agencję reklamową, która zajmie się rozmieszczeniem naszych billboardów. Po wprowadzeniu w wyszukiwarce fraz „billboard Kraków” lub „billboardy Warszawa”, uzyskamy listę przedsiębiorstw świadczących tego typu usługi. Musimy uważnie zaznajomić się z ich ofertą. Firmy na swoich witrynach w sieci zazwyczaj umieszczają szczegółowy cennik oraz galerię zdjęć z wykorzystanymi projektami. Sprawdźmy ich dokładność, klasę oraz przede wszystkim rozmieszczenie. Sekwencje „billboard Kraków” oraz „billboardy Warszawa” mogą nas także odesłać do for internetowych. Ich użytkownicy wskazują, które przedsiębiorstwa świadczą najbardziej profesjonalne usługi, a jakich lepiej się wystrzegać.reklama na ulicy
Author: Daniel Oines
Source: http://www.flickr.com
Kiedy już zdecydujemy się na przedsiębiorstwo, z którym chcemy współpracować, zapoznajmy się starannie z jego wytycznymi co do projektu. Następnie, z pomocą agencji kreatywnej albo grafika, zaplanujmy koncept treści, która znajdzie się na billboardzie. Po zaakceptowaniu go przez realizatorów, pozostaje nam już tylko oczekiwać aż nasze reklamy zaczną pojawiać się na ścianach budynków albo słupach.

Dlaczego opłaca się wybrać reklamę outdoorową? Nawet nie wiemy, jaką siłę rażenia posiada przekaz podprogowy. Czekając na zmianę świateł, na tramwaj, czy stojąc w korku, mimowolnie wodzimy wzrokiem po przestrzeni. Wtedy właśnie, skutecznie trafiają do nas wiadomości z reklam zewnętrznej. Jak pokazują badania, znacznie efektywniej, niż te z ulotek rozdawanych na chodnikach. Dlatego warto zdecydować się na ofertę