Dużo inspirujących porad na urządzenie małej sypialni

Newsy

Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem w domu. Niejednokrotnie zaniedbujemy ją, a jej aranżację odkładamy na dalszy plan. Prawda jest jednak taka, że jednak nie należy uważać tego pokoju po macoszemu. W tym miejscu właśnie regenerujemy siły na następny tydzień, wypoczywamy, a także cementujemy małżeńską, intymną relację. Każdą z tych funkcji prościej będzie spełnić, jeśli ją mądrze urządzimy.

jasna i mała sypialnia (sprawdź <a href=nakładki ochronna na materac)" title="jasna i mała sypialnia" />
Author: Emily May
Source: http://www.flickr.com
Niewielka sypialnia stanowi tym większe wyzwanie, że niełatwo zachować w niej wszystkie rozwiązania, które przyjdą nam na myśl. Nasz pomysł na niewielką sypialnię musi uwzględniać zarówno jej funkcjonalność, jak i kształt. Jest to przestrzeń w którym odpoczywamy i relaksujemy po ciężkim dniu. W związku z tym kolorystyka sypialni powinna być utrzymana w nierażących barwach (przejdź do artykułu). Najczęściej ten pokój jest biały albo w pastelowych odcieniach, jasnych tonacjach różu i błękitu.

Najważniejszym elementem sypialni jest oczywiście łoże. Niezależnie od posiadanej przestrzeni nie możemy oszczędzać tu na wielkości. Łóżko ma być w miejscu centralnym i być na tyle wielkim, by każdy kto w nim śpi czuł się komfortowo.Następnym ważnym elementem jest szafa. To właśnie w tym pokoju trzymamy z reguły wszystkie ciuchy. Ważne by była na tyle spora aby je pomieścić. Łatwo wygospodarować miejsce na szafę wbudowując ją we wnękę. Optymalnym pomysłem byłaby szafa z drzwiami (sprawdź drzwi wewnętrzne drewniane na portalu www.dierre.pl) przesuwnymi, całkiem lub częściowo zakryta lustrem. Zwierciadło takie poza faktem, że dodaje uroku pomieszczeniu, zawsze optycznie zwiększy przestrzeń - .

sypialnia
Author: Matt Wade
Source: http://www.flickr.com
Możemy oszczędzić na przyozdobieniu okien, nie wybierając zbyt dużych, ciężkich zasłon. Dobrym pomysłem za to wybrać ładne rolety, by wpadające światło nie budziło nas zbyt wcześnie. Chcąc zaoszczędzić przestrzeń nie stawiajmy telewizora. Jeśli chcemy pooglądać program TV możemy zrobić to w salonie. Telewizor w sypialni będzie przyczyną jedynie niepotrzebne rozproszenie uwagi i odciąga nas od snu.