Drony, to znaczy bezzałogowe statki latające są przyszłością nie tylko sił zbrojnych, mogą być fascynującym rozwiązaniem do filmowania wyjątkowych wydarzeń

Newsy

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że technika każdego dnia coraz bardziej się modyfikuje. Procesu tego nikt nie jest w stanie zatrzymać, z tej przyczyny warto iść z duchem czasu i zainteresować się nowinkami w branży elektronicznej.
Filmowanie z powietrza
Author: Arne Krueger
Source: http://www.flickr.com
Przebojem ostatnich lat są drony, czyli bezzałogowe statki latające. Jeszcze do niedawna były używane wyłącznie przez siły zbrojne do monitorowania terenów zagrożonych. Warto wskutek tego zastanowić się do czego zdołałyby nam się przydać i jak wyłonić optymalny? Zdecydowanym faworytem jest DJI Phantom 3 Professional (więcej), który jest nowością na rynku, gdyż jego poprzednik odszedł do lamusa. Jest to jeden z przedstawicieli najlepiej sprzedających się małych dronów. Co jest w nim takiego nadzwyczajnego? Po pierwsze DJI Phantom 3 Professional ma kamerę główną , a także dwa mniejsze obiektywy, dzięki czemu ma sposobność obserwacji tego co jest z każdej strony i występuje minimalne prawdopodobieństwo, że może w coś uderzyć. Kolejną niewątpliwą zaletą jest to, że może być w powietrzu nawet 23 minuty, co jest nie lada wyczynem. Jego cena najprawdopodobniej nie odstraszy większości klientów, gdyż z taką liczbą możliwości jaką dysponuje DJI Phantom 3 Professional nie wyszukamy na rynku nic lepszego. Kolejnym z najczęściej nabywanych jest 3DR Iris +, którym można kierować z komputera albo smartfona- sprawdź. Najważniejszym walorem dla większości z nas będzie to, iż mamy możliwość nagrywania filmików za pomocą naszej kamery, nie ulega wątpliwości, że musi być ona kompatybilna z tym urządzeniem. Jest on tańszy od opisanego wcześniej bezzałogowego statku latającego, z tego powodu więcej osób może pozwolić sobie na jego zakup. Długość lotu urządzenia 3DR Iris + jest bardzo przybliżony do poprzednika, gdyż w tym przypadku wynosi 22 minuty.Jeśli nadal wahamy się nad kupnem tego sprzętu, bowiem nie mamy pewności, że uda nam się go wykorzystać, warto zastanowić się jakie uroczystości czekają nas w najbliższych latach. Jeżeli poślemy drona w powietrze będziemy mieli pewność, że pozostaną zapisane najcudowniejsze dni naszego życia, a my nie będziemy musieli marnować czasu na chodzenie z kamerą i proszenie gości o uśmiech. Dlatego też, statek powietrzny będzie niezastąpiony na tego typu uroczystościach jak rajd rowerowy, wesele, chrzciny oraz spotkanie klasowe po latach.