Drony w szturmie.

Newsy

Bezzałogowe statki jeszcze kilka lat temu były techniką zarezerwowaną tylko dla armii. I choć do dzisiaj najwięcej bezzałogowych statków trafia do armii, ich powodzenie jak też ilość użyć pośród cywilów rośnie ogromnie prędko.


Prędzej, niż się spodziewano.


DJI Inspire 1 Pro Raw
Author: Casio


wycieraczki samochodowe
Author: Sigfrid Lundberg
Source: http://www.flickr.com


Podług szacunków cywilny rynek dronów wart jest już paręset milionów dolarów (oryginalna strona). Ta wartość będzie błyskawicznie wzrastać, choć eksperci są podzieleni w ocenie tempa przyrostu - możemy odszukać zapowiedzi, które zakładają, iż w przeciągu dekady rynek dronów wzrośnie nawet do pułapu kilkudziesięciu miliardów dolarów. Rodzi się pytanie: skąd taka popularność owych sprzętów? Do czego faktycznie mogą się nam przydać latające statki bezzałogowe? Bezzałogowe statki potrzebne są choćby tam, gdzie teraz używamy śmigłowców, przy czym są od nich znacznie tańsze – tak w kupnie, jak także w użytkowaniu. Do tego ceny tych sprzętów, razem z ich prężnie rosnącą popularnością, będą spadać, co dodatkowo zwiększy ich biznesową atrakcyjność. Bezzałogowym statkiem zdecydowanie łatwiej zwracać, jest zwinny, zaś w powietrzu może się utrzymać nawet przez kilkanaście godzin. Kreuje to bez liku prawdopodobnych zastosowań dla dronów https://www.gohero.pl/drony-akcesoria – zarówno w opartym o ich użycie biznesie, usługach, sektorze bezpieczeństwa czy nawet ratownictwie w którym stosowane są tak zaawansowane bezzałogowe statki jak DJI Phantom 3 4K (zobacz więcej na stronie ).


Pewnym z najbardziej popularnych obszarów, w których korzysta się z dronów (gopro karma), jest fotografowanie terenów oraz zdarzeń z lotu ptaka. Coraz bardziej tendy robi się uwiecznianie z lotu ptaka przykładowo ślubów.
Montowane na dronach kamery mogą uwiecznić ceremonię w wysokiej rozdzielczości, objawiając ją z zupełnie innej perspektywy niż w wypadku tradycyjnej fotografii albo kamerowania. DJI Inspire 1 Pro Raw rewelacyjnie sprawdzi się w tego rodzaju zadaniach.