Czym jest sztuka negocjacji? Odkryj co jest ważne w negocjaciach i sprawdź przymioty perfekcyjnego negocjatora

Newsy

Umiejętność komunikacji z drugim człowiekiem jest w dzisiejszych czasach nieocenioną cechą dodatnią. Sprawdza się zarówno w zwykłym życiu, jak i w sferze pracy. Naturalnie większe profity przynosi w tej drugiej sferze. Z pertraktacjami mamy do czynienia na każdym kroku codziennego dnia, dlatego opłaca się być z nimi za pan brat.
Author: Steve wilson
Source: http://www.flickr.com
Czym są negocjacje: historia powstania sztuki wpływania

Jedną z pierwotnej formie negocjacji było handlowanie się. Słowo negocjacje wzięło się z łacińskiego - negotium. Negotium oznacza tyle co biznes lub interes. Sztuka pertraktacji ma sporo określeń. Jedna z nich mówi, że negocjacje to czynność komunikowania się stron w wypadku gdy sądzą one, że w wyniku dogadania się osiągną większe korzyści, niż działając pojedynczo. Celem pertraktacji jest osiągnięcie porozumienia, które da każdej ze stron poczucie zysku, chociażby cząstkowego. Wchodząc w negocjacje - (dowiedz się więcej) - trzeba wiedzieć, że nie są one walką, a metodą do osiągnięcia porozumienia. Należy również do drugiej strony żywić zaufanie - bez tego negocjacje ulegną załamaniu i porozumienie nie zaistnieje. Istotne jest aby podczas negocjacji znaleźć wspólne wartości.Co zrobić żeby stać się dobrym negocjatorem?

Aby stać się dobrym negocjatorem trzeba odznaczać się pewnym zbiorem cech. Na pewno takimi cechami są odwaga, cierpliwość, zuchwałość czy talent do słuchania. Każda z tych cech wspomogą Cię w poszerzaniu informacji na temat przeciwnej strony, a dzięki temu wykonalne będzie skontrolowanie wyjściowych tez.

Korporacja
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com
Dodatkowo ważne jest by pod naciskiem czasu nie zatwierdzić nieopłacalnych warunków. Co niebywałe, negocjator nie może obawiać się ośmieszenia, kiedy podnosi wartość swojej oferty. Prawość odnajdzie użytek w jasnym i prostym stylu przeprowadzania rozmów. Jeżeli odczuwasz, że jesteś stworzony do tego zadania to bezwzględnie udaj się na szkolenie, który przeszkoli Cię z panujących na rynku technik negocjacyjnych. Najszybciej takie szkolenie znajdziesz w Internecie, wprowadzając w Google frazę typu "negocjacje szkolenie" - tutaj. Zapoznaj się z propozycją warsztatów, która według Ciebie jest najciekawsza i już dzisiaj zamów sobie na nim miejsce, tym samym zaczynając ścieżkę do interesującej pracy.