Czym jest Mystery Shopping? Wyjaśniamy niepewności o fachu "tajemniczego klienta".

Newsy

Mystery Shopping to postać oceny poziomu obsługi klienta w sposób czujny i profesjonalny. Ilekroć dochodzi do interakcji pomiędzy klientem i sprzedawcą, pojawia się możność dla Tajemniczego Klienta. Podłożem określenia takich działań terminem Mystery Shopping jest fakt, iż Klienci Testowi mają za zadanie bezstronnego przeprowadzania testów bez przyciągania atencji lub narzucania na obsłudze kolejnego lub specjalnego - w porównaniu z innymi klientami - traktowania.


sklep
Author: Jerry "Woody"
Source: http://www.flickr.com
Tajemniczy klient (Mystery Shopper) jest wysyłany do miejsca w celu kupna określonych rzeczy lub zbadania szczególnych aspektów odnośnie wyrobu lub oferowanych usług. Więcej na www.secretclient.com/mystery-shopping-shopper.html. Tytułem przykładu jednego dnia zdołasz wybrać się do bufetu prędkiej obsługi ewentualnie eleganckiej restauracji w celu spożycia posiłku, a następnego dnia w ramach dodatkowego zlecenia ocenić poziom obsługi w kinie albo banku. W ciągu realizacji zlecenia Mystery Shopping masz obowiązek zapamiętać osobliwe elementy całego Twojego przeżycia dotyczącego wyrobów lub usług . Po zrealizowaniu zlecenia musisz wypełnić określony formularz jak również udzielić odpowiedzi na pytania dotyczące wszystkich spraw, które zwróciły Twoją uwagę podczas pełnienia zlecenia. Czy kelner obsłużył Cię w przeciągu 5 minut po trafieniu do lokalu? Czy ekspedient poinformował Cię o ofercie specjalnej miesiąca? Za udzielenie kontrakcji na tego typu pytania i za dyskretną adaptację zlecenia pozyskasz indywidualną ocenę i honorarium. Ma to obowiązek podnieść jakość obsługi klienta . Badania Mystery Shopping prowadzone są przez firmy i usługodawców w celu obadania poziomu obsługi, jakości wyrobów, motywacji i postępowania personelu oraz Twojej generalnej opinii. www.secretclient.com/jakosc-obslugi-klienta.html


Dzięki temu firmy wiedzą, jakim sposobem poprawić swoje sprawiania, by spełnić przewidywania klientów. Polegają na zdaniu tajemniczego klienta (Mystery Shopper) oraz na jednostce, która go zatrudnia, dostarczającej doświadczonych i dyskretnych protokołów z Mystery Shopping, które pomagają ulepszyć jakość obsługi klienta i podwyższyć wydajność. Czytaj też www.secretclient.com/badania-satysfakcji-klientow.html.

Mystery Shopping to solenne zajęcie opierające się na wzajemnym zaufaniu. Od użytkowników oczekuje się , oprócz rozciągniętego zmysłu kontroli i wrażliwości na detale, także uczciwości i solidności w działaniu.