Czy Twoja strona www działa jak należy? Czy jest chętnie odwiedzana przez użytkowników?

Newsy

Aktualnie nie starczy mieć po prostu strony www, to nie wystarczy, iż ona po prostu istnieje i możemy z niej korzystać. Podobnie nie jest już właściwie istotne, że strona www okazale wygląda.


Adres url strony www
Author: Descrier
Source: http://www.flickr.com
Obecnie to po prostu podstawa, lecz prędki rozwój technologii wymaga, żeby konkretna strona (https://www.artefakt.pl/blog/sem/google-wdraza-reklamy-amp-w-panelu-adwords) www była responsywna, to oznacza, żeby właściwie się wyświetlała na mobilnych urządzeniach, na smartfonie czy tablecie. Ponadto taka strona powinna być funkcjonalna. Grafika jak najbardziej jest niezbędna, lecz bardziej od tego wymagane jest, żeby po stronie www można było się bez problemu poruszać. Co jeszcze jest niezbędne?

Najbardziej istotna jest treść. Pierwsze strony www to była męczarnia dla internautów. Nie było bloków tekstu, był zwyczajnie jeden ciąg, wyraz nad wyrazem, który bardzo uciążliwie się czytało. Obecnie jeśli pragniemy zaistnieć ze swoją stroną niezbędne jest, aby tekst był przyjemny do czytania. Ażeby istniały odstępy, wypunktowania, akapity, a co ważne – nagłówki porządkujące tekst (zobacz eyecpolska.pl/). Stron internetowych jest bardzo dużo, więc nikt nie będzie marnował czasu na męczenie się akurat z naszą stroną www. Jak się ten ktoś zdenerwuje to znajdzie sobie inną stronę. I tak niestety dzieje się w wielu sytuacjach.

Co jeszcze jest istotne? I znowu tekst wysuwa się na pierwsze miejsce. Minęły czasy, kiedy mogliśmy tworzyć co się chce i jak się chce. Aktualnie, żeby strona była wysoko w wyszukiwarce, aby generowała ruch na stronie potrzebna jest fachowa treść. Często właśnie do takich zadań zatrudniani są profesjonalni copywriterzy, którzy wiedzą, jak pisać, aby potencjalny użytkownik chciał czytać i co ważne – został na stronie, a w przyszłości chciał na nią wracać. Może się jednakowoż wydarzyć, że nasza strona nie spełnia naszych oczekiwań. Chociaż staraliśmy się, ażeby była świetna i spełniała wszystkie wymogi, to jednakże użytkownicy nie chcą na nią wracać. Co na to poradzić?

Najlepszym pomysłem jest skorzystanie z oceny strony internetowej w ankietach, najlepszym zaś sposobem ocena 360 stopni, którą można zlecić na zamówienie profesjonalnej firmie. Podobnie, jak w przypadku ludzi ta metoda służy do zbadania silnych i słabych stron każdego pracownika, tak samo będziemy w stanie zbadać, co jest dobre, a co niedobre na naszej stronie i być może poznać odpowiedź na nie do końca zadowalające rezultaty. To może otworzyć drogę do lepszego poznania opinii innych, co pomoże nie tylko w takiej sytuacji, ale zaprocentuje i na przyszłość.