Czy jest sens decydować się na certyfikat Prince2? Co oferuje, jakie korzyści na rynku pracy może zapewnić?

Newsy

Prince2 to metodyka zarządzania projektami, określa ona wszystkie fazy w projekcie, role konkretnych osób należących do zespołu projektowego, oraz ich decyzyjność. Prince2 nazywany jest przez wielu swego rodzaju instrukcją odnośnie zarządzania projektem, ponieważ dokładnie pokazuje, w jaki sposób osiągnąć w tej dziedzinie najlepsze efekty.


Dzięki Prince2 można dowiedzieć się, co będzie najważniejszym celem naszego projektu i kiedy projekt, jakim zarządzamy nie ma sensu. Tak więc jest on jakby instrukcją zarządzania projektem, którą można zastosować do dowolnego projektu, nad jakim przyszło nam pracować. Warto zapisać się na szkolenia prince2, aby mieć taki certyfikat, bo można dzięki temu naprawdę sporo zyskać.Po otrzymaniu tego typu certyfikatu, osoba będąca członkiem zespołu projektowego musi pracować nad osiągnięciem celu biznesowego projektu, a jeśli chodzi o prince2 cel biznesowy jest rzeczą świętą - .

Wszelkie działania wokół projektu bowiem mają na celu osiągnięcie założeń biznesowych. Jak te ostatnie będą nie na czasie, to nie dadzą większych korzyści organizacji, gdyż nie będą pasować do nowej strategii. dzięki prince2 przekonać się można łatwo, iż takie działania należy zatrzymać. Dla jakiej osoby więc najlepsze będzie takie szkolenie? Głównie dla ludzi, dla jakich istotne jest zarządzanie projektami, jacy myślą o karierze na stanowisku Project Managera. Znajomość prince2 jest wtedy z pewnością istotnym krokiem w karierze zawodowej. Metodykę taką również dobrze poznać, kiedy jest się jednym z członków zespołu projektowego.

Dlatego też jeżeli zastanawiamy się nad pracą w charakterze analityka biznesowego, kogoś, kto zajmuje się ryzykiem w organizacji czy jeśli chcielibyśmy pracować blisko projektów, to tego typu metodę na pewno warto znać. W Polsce metodyka prince2 jest najczęściej stosowana przez organizacje publiczne oraz przedsiębiorstwa państwowe. W większych korporacjach taką metodykę używa się zamiennie ze standardami PMI.


Ale jest tu pewne rozróżnienie, dla przykładu w korporacjach, które swój początek wzięły ze Stanów Zjednoczonych króluje metodyka PMI, natomiast w tych pochodzących z Wielkiej Brytanii czy Australii, zauważalna jest przewaga prince2 - . Takie szkolenie jak widać dobrze jest zrobić, choćby po to żeby mieć większe możliwości i wiedzę jeżeli chodzi o metodykę.