Co oferuje profesjonalne finansowe oprogramowanie w korporacjach? W czym pomaga?

Newsy

Specjaliści analitycy w dużych firmach muszą dać sobie radę z wielką ilością informacji finansowych, ich przepływem, jak również sposobem raportowania finansowego. Może to być nawet trudniejsze, jak firma ma dosyć złożoną strukturę. Wtedy cały proces jest niezwykle pracochłonny i zajmuje dużo czasu. Co będzie tutaj pomocne?


komputery, firma
Author: Medialab Katowice
Source: http://www.flickr.com
Dobre może okazać się tutaj specjalistyczne oprogramowanie IBM Cognos TM1. Pozwala ono na sprawne zrobienie budżetu, zaplanowanie wydatków, przygotowanie różnego typu analiz albo też ocen z punktu finansowego . Tego typu korporacyjna platforma jest w stanie pomóc w usprawnieniu całości cyklu planowania. Pomocne będzie to narzędzie też jeżeli chodzi o sprawozdawczość, jaka również nierozerwalnie związana jest z prognozowaniem. Są to ogromnie istotne zadania w przedsiębiorstwie.

Wielką zaletą jest możliwość przeprowadzania prac w zespole, a to za sprawą wykorzystania różnych urządzeń przenośnych. Działa on bowiem doskonale na sprzęcie mobilnym. Wszyscy użytkownicy mają możliwość przeanalizowania danych jak również przygotowywania modeli finansowych. Pomocna okaże się też funkcja zarządzania strategią. Można w ten sposób na bieżąco skorelować dane finansowe z założeniami firmy jak również wydarzeniami mającymi miejsce na rynku. Dyrektorzy od spraw finansowych mają szybki dostęp do raportów, dzięki czemu możliwa jest niezwykle sprawna konsolidacja finansowa.

Tego rodzaju oprogramowanie możemy wdrażać lokalnie, czyli może być normalnie zainstalowane w danej firmie. Doskonale działa także zainstalowane w chmurze z możliwością przyszłej rozbudowy w miarę potrzeb. Możliwy jest sprawny, grupowy dostęp do tego środowiska, co daje możliwość sprawnego podejmowania zespołowych decyzji. System planowania może być obsługiwany przez różnego rodzaju grupy ludzi, w najróżniejszych lokalizacjach czy zależnie od profilu pracy.


Incube
Author: MBWA PR
Source: http://www.flickr.com
Wielkim ułatwieniem może być możliwość pracy na tym systemie dla osób, które nie mają połączenia z siecią. Możliwe jest bezproblemowe zintegrowanie wszystkich danych pochodzących z lokalnych źródeł. Jak widać oprogramowanie to posiada dużo zalet. Pomaga w bardzo sprawnym zarządzaniu kwestiami finansowymi w dużych korporacjach. W takich firmach bowiem przepływ informacji oraz wyciąganie wniosków na, to możliwość jak najszybciej reakcji oraz odniesienia się w sposób natychmiastowy do sytuacji mających miejsce na rynku.