Ciekawe wiadomości dotyczące tego czym jest usługa o nazwie faktoring

Newsy

Faktoring to specyficzny rodzaj realizowania transakcji handlowych bezpośrednio związany z ściąganiem należności. W dniu dzisiejszym w biznesie często mamy możliwość spotkać się z osobami nieuczciwymi, lub też najzwyczajniej osoby nie wypłacalne. Prowadzenie transakcji z takimi partnerami biznesowymi szybko może doprowadzić do sytuacji, kiedy całe nasze działanie związane będzie z ryzykiem niewypłacalności takiej osoby.
finanse - obliczenia
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Sytuacja taka może okazać się wyjątkowo ryzykowny dla całego naszego biznesu. Usługa faktoringu daje nam możliwość ściągnąć zaległe długi od naszych dłużników. Proces taki opiera się na zawarciu umowy z jeszcze inną instytucją, która będzie pełnić funkcję pośrednika.Firma taka powinno wziąć na siebie wszelkie niebezpieczeństwo wynikające ze ściągania długów. Wyróżnia się na ogół kilka członków przy zawiązywania umów faktoringowych- Faktorant jest to przedsiębiorca, który sprzedaje jakiś typ towarów. Może także trudnić się świadczeniem różnego rodzaju usług. Inny przedsiębiorca (skorzystaj z promocji na powierzchnie magazynowe do wynajęcia- http://nowa7.pl) to ta firma, która będzie miała za zadanie ściąganie należności. Ta strona nazywana jest faktorem.

Trzecim elementem układanki pozostaje dłużnik. Usługa faktoringu ma na celu przede wszystkim funkcję finansową oraz gwarancyjną. Ma więc na celu po pierwsze doprowadzić do zwiększenia obrotów faktora, a więc przedsiębiorstwa zajmującego się ściąganiem należności, ale również zapewnia większe bezpieczeństwo firmom. Właśnie z pomocą faktora przedsiębiorca może otrzymać swoje pieniądze. Faktor właściwie wykupuje długi dłużnika. Takie rozwiązanie ma możliwość poprawienia funkcjonowanie przedsiębiorstwa, która nie miała możliwości realizowania zamówień z powodu braku wpływów od klienta.

Inaczej rzecz ujmując zdaje się być czymś w rodzaju kredytu, jaki udzielony zostaje dłużnikowi, jednak całą odpowiedzialność związana z przejęciem długu leży po stronie faktora. W naszym kraju usługa ta staje się z roku na rok usługą co raz bardziej powszechną. Faktoring dla firm może być faktycznie bardzo potrzebną formą funkcjonowania w biznesie dla młodych firm, kiedy niezwykle ważna jest płynność gotówki, która daje możliwość nam rozwój- kliknij stronę.

Podpisując umowę z faktorem daje on nam gwarancję, że wszelkie faktury dostaniemy na czas, a ewentualne poślizgi w wypłacalności zostaną sprawą firmy świadczącej usługi faktoringowe.