Bezpieczeństwo informatyczne w firmie

Newsy

Wprowadzenie komputerów do urzędów i firm jest już faktem. To za ich przyczyną, możemy zaobserwować widoczną wydajność naszej pracy a także sprawny obieg informacji. Wraz z wprowadzeniem komputeryzacji, polepsza się infrastruktura IT dla firm oraz innych działalności. Liczba serwerów, aplikacji i baz danych powiększa się z każdym rokiem.
serwerownia
Author: zinger
Source: http://www.flickr.com
Komunikacja, systemy obiegów, transakcje z wykorzystaniem internetu to w obecnych czasach standard. Z tego powodu, tak wielkie znaczenie obecnie odgrywa bezpieczeństwo informacji.

Otóż każde przedsiębiorstwo posiada informacje, które powinna chronić. Tymi informacjami są głównie dane osobowe. Podwładnych (dane kadrowe) i klientów (dane przy wystawianiu faktury). Poza tym dochodzą treści umów z kontrahentami oraz klientami, specjalne ceny dla klientów, oferty przygotowywane do przetargów (czytaj więcej). Te informacje są chronione ze względu na interes firmy. Niebezpieczeństwa w sieci mają różne postaci, ale wszystkie powodują wielkie straty dla firmy. Wirusy, awarie sprzętu, kradzież głównego serwera - prawdopodobieństwo utraty danych jest duże.Mając ten fakt na uwadze przedsiębiorstwa powinny inwestować w nowe rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo. To prawda, nie ma rozwiązań idealnych, ryzyko istnieje zawsze. Można je jednak zmniejszyć, wprowadzając kilka rozwiązań. Na przykład warto zainwestować w nowoczesne komputery i drukarki, które można z łatwością połączyć w sieci LAN i zdalnie nimi zarządzać, mając przepływ danych pod kontrolą, w momencie gdy specjalne aplikacje stale chronią dostępu do dokumentów (warto się dowiedzieć).

Warto również każdego dnia wykonać kopie zapasowe. Ponieważ internet jest obecnie ogólnodostępny, dobrym rozwiązaniem okazała się sposobność przechowywania danych w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku komputera. CRM w chmurze daje dostęp do danych w zasadzie z każdego miejsca na ziemi, co usprawnia naszą pracę. Informacje znajdują się na zabezpieczonym serwerze, a szyfrowane połączenie zapewnia poufność przesyłanych informacji.