Badania satysfakcji klientów

Newsy

tajemniczy klient
Source: http://www.sxc.hu/
Można powiedzieć, że choć nierzadko jest tak, iż klienci nie umieją pokazać szacunku, generalnie są bardzo uciążliwy, to dopóki dopóty możemy zarobić właśnie na nich znaczące pieniądze, musimy traktować ich jak niemal jakiegoś króla. Chociaż naturalnie bez zbędnej przesady, bo to nie Wersal. W celu solidniejszego zaznajomienia sobie rynku poszczególnej branży, znacznie częściej przeprowadzane są badania marketingowe (więcej secretclient.com). Wykonywane są one przez specjalistów, którzy często działają na rzecz profesjonalnych firm, lecz także są tacy, jacy prosperują na własną rękę. Te osoby przedstawiają odpowiednie zdolności, które umieją zastosować do przygotowania statystyk z nabytych informacji, zestawień itp.

odnośnie całego rynku. Oczywiście tacy fachowcy mają dostęp do rozmaitych informacji, które są legalnie udostępniane, ale niekoniecznie dostępne dla wszystkich. Badania tego rodzaju są niezwykle przydatne przy określaniu strategii działania na poszczególnym rynku. Na ich bazie można bowiem określić zakres funkcjonowania, obszar i również ilość usług lub artykułów, które będą sprzedawane klientom. Badania satysfakcji klientów (http://www.secretclient.com/rodzaje-badan/68-badania-satysfakcji-b2c-b2b.html), które robi się po prostu prosząc o wypełnianie kwestionariuszy przez klientów są nieefektywne i zabierają mnóstwo czasu.

Źródłem takiej sytuacji jest to, że respondenci zwykle nie posiadają ochoty na robienie takich rzeczy. Oprócz tego jeżeli obok pytanego stoi ankieter, czasem ludzie krępują się, by mówić zgodnie z przekonaniami. Zatem idealnym rozwiązaniem dla osób, które pragną dostać rzetelne efekty dociekań, jest metoda typu tajemniczy klient (http://www.secretclient.com/). Zasadza się ona na tym, że do sklepu handlowego bądź usługowego wysyła się badacza, który incognito ocenia kadrę i zapisuje swoje spostrzeżenia. Pracownicy nie wiedzą, że ten klient jest tak naprawdę kontrolerem, więc zachowują się normalnie, tak jak zwykle.

Technika ta została wymyślona po tym, jak zauważono wady oficjalnych wizytacji w miejscach pracy – świadomi kontroli pracownicy zwyczajnie zachowują się lepiej niż zazwyczaj. Oferta SecretClient zawiera również badania podmiotów programu lojalnościowego, partnerskiego, konkursu lub promocji. Wskazuje mocne i słabe strony działania, dodatkowe możliwości i ryzyka, pomaga w sformułowaniu odpowiedniej taktyki premiowania, komunikacji, kreacji oraz katalogu wyróżnień premiowych. Periodyczne badania przeprowadzane podczas wdrażania programów są wsparciem w utrzymaniu motywacji objętych programem i stwarzają możliwość sprawdzać czy pracownicy zależni właściwie wykorzystują program jako narzędzie zwiększenia sprzedaży. Należy także uczulić swoich pracowników - w szczególności w przypadku sklepu jakość obsługi klienta odgrywa bardzo dużą rolę.

Nierzadko panie w sklepie, przede wszystkim przedstawicielki płci pięknej znajdują zatrudnienie w sklepach, niestety całkowicie nie orientują się w jaki sposób obsłużyć klienta. Nie wiedzą lub najzwyczajniej w zupełności olewają swoje obowiązki! Czyli nawet jeśli szef pragnie zadbać o klientów, nie będzie to możliwe, ponieważ jego ludzie inaczej podchodzą do kwestii obsługi klientów. Na całe szczęście jakość obsługi klienta bezproblemowo można znacząco polepszyć, to pewne! Zespół: kontrahenci doceniają nas za wieloletnie doświadczenie, grupę stałych koordynatorów i własną sieć przeszło 60 tys. mystery shopperów obecnych nie tylko w większych aglomeracjach, ale także w tysiącach mniejszych miast. Taki zasięg terenowy korzystnie oddziałuje na czas wykonania oraz mobilność realizacji testów mystery shopping, a także redukuje nakłady ponoszone na transport. Badający są objęci odpowiednio przygotowanym programem kontroli i budowy lojalności.